Virtuvė, receptai

Vasarą atgaivina ne tik vanduo, bet ir salotos: paragaukite šios vasaros topo (receptas)

Atėjus vasarai mėgaujamės šviežių uogų ir daržovių įvairove, tačiau besikartojantis meniu gali pabosti. Paįvairinkite jį klasikinėmis Valdorfo salotomis: karščių metu šis lengvas vasariškas patiekalas suteiks sotumo jausmą, bet neapsunkins. Šių salotų sudedamoji dalis – obuoliai, kuriuos sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pataria valgyti ištisus metus. Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pažymi, kad pasinaudojus iki liepos 15 d. taikomais pasiūlymais šių salotų porcija nekainuos nė 2 eurų.

Obuoliai – antioksidantų šaltinis

Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad obuolius vertėtų valgyti visus metus – tai puikus energijos ir antioksidantų, kurie lėtina kūno senėjimo procesus, šaltinis.

„Obuoliai – puikus energijos šaltinis, nes 100 gramų obuolio yra 13 gramų angliavandenių, iš kurių fruktozės ir kitų naudingų cukrų yra 7–8 gramai, o skaidulinių medžiagų – apie 2 gramus. Obuoliuose taip pat yra vitamino C bei kitų antioksidantų, kurie lėtina kūno senėjimo procesus“, – obuolių naudingąsias savybes vardija dr. E. Gavelienė.

Obuolius, kaip ir kitus vaisius, ekspertė pataria valgyti priešpiečiams. Taip pat tai gali būti ne tik užkandis, bet ir patiekalo, pavyzdžiui, salotų, dalis.

„Rekomenduojamas vaisių kiekis per dieną sudaro 200–300 gramų, tad tai galėtų būti 2–3 obuoliai. Tokio kiekio per dieną turėtų visiškai pakakti, kad patenkintume žmogaus kūno maistinių medžiagų, gaunamų su vaisiais, poreikius“, – pažymi sveikatai palankios mitybos specialistė.

Gali mažinti Alzheimerio riziką

Valdorfo salotoms taip pat naudojamos vynuogės. Pasak dr. E. Gavelienės, nors dėl saldaus vynuogių skonio dažnai klaidingai manoma, kad jos nevertingos, išties šios uogos – puikus vitaminų ir skirtingų antioksidantų šaltinis.

„Vynuogėse gausu B grupės vitaminų, tiamino, riboflavino, vitaminų C ir K, šiek tiek vitamino E. Taip pat vynuogėse randama ir mineralinių medžiagų: vario, kalio bei mangano. Tačiau vienas iš didžiausių vynuogių privalumų – jose esantys antioksidantai. Priklausomai nuo vynuogių rūšies, gali skirtis tam tikrų antioksidantų kiekis. Pavyzdžiui, raudonų vynuogių odelėse yra labai aktyvaus antioksidanto – resveratrolio, kuris pasižymi priešuždegiminėmis ir širdžiai naudingomis savybėmis“, – sako gydytoja dietologė.

Sveikatai palankios mitybos specialistė taip pat nurodo, jog manoma, kad vynuogėse esantys antioksidantai mažina Alzheimerio ligos riziką, pasižymi antivėžinėmis savybėmis.

Prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse iki liepos 15 d. su lojalumo kortele žaliųjų besėklių vynuogių „Prime“ 500 g pakuotę įsigysite pigiau, su 20 proc. nuolaida, už 1,99 Eur, o Valdorfo salotų skiriamąjį ingredientą – graikinius riešutus – taip pat pigiau, su 30 proc. nuolaida. Net 700 g pakuotė graikinių riešutų „Rimi“ parduotuvėse tekainuos 4,59 Eur.

Salotos kainuos pigiau

Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pažymi, kad salotos yra puikus pasirinkimas vasariškiems pietums ar vakarienei, kai karščių metu norisi pavalgyti lengviau, o išleisti visada malonu mažiau.
„Prekybos tinklas „Rimi“ taikosi prie pirkėjų poreikių, tad vasaros metu stengiamės pasiūlyti pigiau įsigyti kuo daugiau šviežių sezoninių vaisių ir daržovių, ant grilio kepti skirtų produktų, ingredientų greitai pagaminamiems pietums ar vakarienei“, – sako E. Krasauskienė.

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė pažymi, kad Valdorfo salotoms reikalingus ingredientus, pavyzdžiui, graikinius riešutus bus galima suvartoti per keletą kartų, o likę vaisiai ir uogos bus sveikas ir pigus užkandis vaikams. Jei liko žalumynų, kitą kartą salotas pasigaminsite tiesiog turimas daržoves pagardinę sūriu: „Iki liepos 15 d. 2 rūšių sūrio „Grikios“ įsigykite su 20 proc. nuolaida, o sūrio „Halloumi Papouis“ 200 g pakuotę – taip pat pigiau, su 27 proc. nuolaida, už 2,99 Eur, kuris puikiai tiks tiek salotoms, tiek užkandžių gamybai.“

Jei nėra laiko salotų gaminti patiems, „Rimi“ parduotuvėse daržovių salotų su vištienos kebabu 300 g pakuotę įsigykite su 20 proc. nuolaida, už 2,39 Eur, o 300 g raugintų kopūstų salotų pakuotė su 22 proc. nuolaida kainuos tik 1,09 Eur.

Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt., taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.

Amerikietiškų Valdorfo salotų pavadinimas kilo nuo Niujorko viešbučio „Waldorf-Astoria“, kur 1896 metais jos buvo pirmą kartą pagamintos.

Valdorfo salotos

RECEPTAS

Salotoms reikės:

1/4 puodelio graikiško jogurto;
1 puodelio raudonųjų vynuogių;
1 puodelio žaliųjų vynuogių;
2 didelių obuolių;
1/2 puodelio smulkintų graikinių riešutų;
2 salierų stiebų;
1 1/2 šaukšto citrinos sulčių;
2 šaukštelių cukraus;
druskos ir pipirų pagal skonį.

Kaip gaminti:

1. Pirmiausia pasigaminkite padažą. Suplakite jogurtą, cukrų ir citrinos sultis.
2. Supjaustykite visus vaisius ir daržoves kąsnio dydžio gabalėliais.
3. Sudėkite vynuoges, obuolius, salierus ir graikinius riešutus į dubenį ir gerai išmaišykite.
4. Galiausiai pagardinkite druska ir pipirais. Atvėsinkite, kol galėsite patiekti.

Skanaus!

Parašykite komentarą