Verslas

Varle.lt atsiskaitymai kriptovaliuta išaugo daugiau kaip 1200 proc.

Apie bitkoinus įvairiais būdais sužino ir jų galų gale įsigija vis daugiau žmonių: iš draugų ar pažįstamų, spekuliuodami biržose, kasdami („mining“), atlikdami tam tikras užduotis ar darbus internetu ir kitaip. Iš tikrųjų pinigų uždirbimo procesas nekeltų tokio azarto, jei ne galimybė juos išleisti. Pirmųjų bitkoinų savininkai neturėjo daug pasirinkimo laisvės panaudoti bitkoinus kaip pinigus, tačiau šiandien galimybės kur kas platesnės.

Galima teigti, kad pasauline valiuta bitkoinai taps tada, kai pavirs kasdienio naudojimo mokėjimo būdu, kokiu tapo banko kortelės. Visi bitkoinų turėjimo privalumai niveliuoja, jeigu mes tiesiog saugome savo valiutą ar ją parduodame neturėdami galimybės išleisti. Tačiau paklausa lemia pasiūlą, todėl vis daugiau pardavėjų įtraukia į savo atsiskaitymo būdus ir bitkoinus. Tiesa, Lietuvoje kol kas tai tėra internetinės parduotuvės, tačiau užsienyje bitkoino simbolį jau galime rasti ir ant fizinių parduotuvių durų ar prie kasų bitkoino ženkliuką.

Reaguodama į rinkos tendencijas UAB „Varle.lt“ prie siūlomų atsiskaitymų už prekes būdų dar 2017 metais integravo inovatyviausią šių laikų sprendimą – atsiskaitymą bitkoinais. Tiesa, pradžioje bitkoinų sprendimas Varle.lt internetinėje parduotuvėje buvo įgyvendintas „MisterTango“ sistemos pagrindu, o šiais metais, matydama didelį pirkėjų, atsiskaitančių kriptovaliuta srautą, įmonė patobulino atsiskaitymo šiuo būdu patogumą ir įdiegė „CoinGate“ sprendimą, leidžiantį atsiskaityti be jokių papildomų mokesčių.

Pastebėjome, kad prasidėjo masinis atsiskaitymas bitkoinų valiuta. Pirkimas prekių atsiskaitant  kriptovaliuta išaugo daugiau nei 1200%. Reaguodami į bitkoinais atsiskaitančių klientų atsiliepimus, įdiegėme „CoinGate“ sprendimą, kuris leis mūsų klientams atsiskaityti nemokamai, be jokių papildomų mokesčių, – teigia Varle.lt komercijos direktorius Marius Butauskas.

Kodėl tą padarėme:

  • Nuo šiol Varle.lt pirkėjai galės atsiskaityti ne tik Bitcoin valiuta, bet ir Litecoin, Ether ir dar daugiau nei 40+ kitų kriptovaliutų.
  • Varle.lt pirkėjai mokėdami kriptovaliutomis niekada nepermokės (t.y. nebereikės mokėti apie 20 eurų siekiančio papildomo komisinio mokesčio), kadangi „CoinGate“ netaiko jokių transakcijos mokesčių ir pateikia konvertacijos kursą realiu laiku.
  • Intuityvesnė vartotojo patirtis ir patikimesnis veikimas (transakcijos aptinkamos realiu laiku, pirkėjas visada mato mokėjimo statusą ir gauna aiškų patvirtinimą apie užsakymą).

„CoinGate“ atstovas Vilius Semėnas teigia, kad stebi milžinišką atsikaitymų e-komercijos platformose augimą. Pirkti prekes už šią valiutą yra pigiausias būdas ją „išsigryninti“. „CoinGate“ pastaruoju metu daug dėmesio sulaukia iš ivarių mokėjimų institucijų (angl. Payment Service Providers), kurios domisi galimybėmis integruoti kriptovaliutų atsiskaitymus į savo platformas. Dar šiemet tikimes stipriai išsiplėsti šioje srityje ir sulaukti naujų verslų antplūdžio per partnerystes su esamais rinkos žaidejais mokėjimų srityje, – teigia Vilius Semėnas.

Antra, pasak Viliaus, užsakymų kiekis nemažėja net ir krentant kriptovaliutų kainai. Tai rodo, kad rinkos segmentas, nors vis dar ir labai nedidelis, bitkoiną pamažu pradeda laikyti nebe tik spekuliatyvia valiuta, bet ir patogiu būdu atlikti (ir gauti) vietinius ir tarptautinius mokėjimus. Bendrai paėmus, galima sakyti, kad situacija biržose neatspindi šiuo metu vykstančių pozityvių pokyčių visoje rinkoje tiek iš reguliacinės pusės, tiek ir priėmimo ir pritaikymo pusės.

„Varle.lt“ komercijos direktoriaus nuomone, šiuo metu vykstanti kainos stabilizacija yra labai sveikas reiškinys, nes kuo mažiau turėsime kainos šuolių, tuo daugiau kriptovaliuta bus naudojama kaip valiuta, o ne spekuliacinis objektas.

Pranešimą paskelbė: Marius Butauskas, UAB „VARLĖ“

Parašykite komentarą