Įvairenybės

Valstybines pensijas galės gauti ir dirbantys jų gavėjai

Nuo liepos 1 dienos įsigalioja palankesnės valstybinių pensijų mokėjimo sąlygos. Laisvės kovų dalyviams, aukščiausiems valstybės pareigūnams, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams, valstybinę pensiją gaunantiems už nuopelnus bei prezidento sutuoktiniui valstybinės pensijos galės būti mokamos ir tada, jei jie dirba ar turi kitų draudžiamųjų pajamų.

Iki šiol pirmojo ir antrojo laipsnio valstybinė pensija bei prezidento sutuoktinio valstybinė pensija nebuvo skiriama, o paskirtoji – nemokama tol, kol asmenys turėjo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos ir mokamos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos, pavyzdžiui, pensijos gavėjai dirbo. Taip pat tol, kol žmonės gavo ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, profesinės reabilitacijos ar nedarbo socialinio draudimo išmokas.

Įsigaliojančiais Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimais atsisakoma valstybinės pensijos ribojimo gaunantiems draudžiamųjų pajamų. Pakeitimai reikalingi siekiant užtikrinti konstitucinę teisę laisvai pasirinkti darbą, nors ir gauni pirmojo ar antrojo laipsnio valstybinę pensiją.

„Valstybinės pensijos yra papildomos pensijos. Jas gauna tik nedidelė dalis pagyvenusių ir neįgalių žmonių, todėl didžiausias dėmesys bus skiriamas nuosekliam pagrindinių – socialinio draudimo ir šalpos – pensijų didėjimui, nes būtent jos yra pagrindinis ir dažniausiai vienintelis pragyvenimo šaltinis“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Šiuo metu veikianti valstybinių pensijų sistema apima įvairias profesines ir socialines grupes, šioms grupėms teikiamos labai skirtingos savo sąlygomis ir apimtimi garantijos, pati sistema labai fragmentuota. Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane yra numatyta šią sistemą peržiūrėti kompleksiškai, siekiant ją padaryti sąžiningesnę ir vienodesnę.

Pirmojo ir antrojo laipsnių valstybines pensijas gauna 11,8 tūkst. asmenų.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos skyrius -, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Parašykite komentarą