Studijos

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nariu paskirtas Albinas Drukteinis

Seimas Valstybinės lietuvių kalbos nariu 5 metų kadencijai komisijos nariu paskyrė Albiną Drukteinį

Prieš savaitę pristatydamas A. Drukteinio kandidatūrą, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas parlamentarus informavo, kad komitetas rinkosi iš septynių kandidatų: „Pirmajame balsavime tik du sulaukė mūsų komiteto balsų. Antro balsavimo metu buvo išrinktas gerb. A. Drukteinis. Už A. Drukteinį balsavo šeši, už antrą kandidatą – Sigitą Narbutą – penki komiteto nariai. Manome, kad mūsų pasirinkimas yra geras, profesorius Drukteinis yra labai aukšto lygio specialistas.“

„Profesorių Albiną Drukteinį pažįstu daug metų. Jis visada nuosekliai saugojo lietuvišką žodį, buvo aktyvus pilietis, išsakydavo savo aiškią poziciją ir tai demonstravo savo mokslinėse publikacijose. Esu įsitikinęs, kad A. Drukteinis ir toliau nuosekliai dirbs, jis yra patyręs lituanistas, kuris padės artimiausius penkerius metus rasti konsensusą tarp tradicijos ir dabarties“, – pritarti kandidatūrai projekto pateikimo metu kvietė Seimo narys Stasys Tumėnas.

Už A. Drukteinio kandidatūrą (Seimo nutarimo „Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos“ projektas Nr. XIVP-1381) vieningai balsavo 119 balsavime dalyvavusių Seimo narių.

Šiuo nutarimu, pasibaigus įgaliojimų laikui, atleista Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė Danutė Dalia Kunickienė.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos įstatymo 2 straipsnis. Kalbos komisijos sudėtis ir sudarymo tvarka:

  1. Kalbos komisiją sudaro 17 narių. Kalbos komisijos narius skiria ir atleidžia Seimas Švietimo ir mokslo komiteto teikimu. Siūlymus Seimo Švietimo ir mokslo komitetui teikia universitetai, mokslinių tyrimų įstaigos ir kūrybinės sąjungos.
  2. Kalbos komisijos nariai skiriami 5 metams. Jų įgaliojimų laikotarpių skaičius neribojamas. Kalbos komisijos nario įgaliojimų laikas skaičiuojamas nuo paskyrimo į pareigas dienos.

Albino Drukteinio gyvenimo ir veiklos aprašymas.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą