Studijos

Santechniko amato galima išmokti Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre

Statybos pramonė ir statinių poreikis mūsų šalyje vis dar sparčiai auga ir tuo pat metu sparčiai atsiranda naujesnių medžiagų, technologijų bei gamybos priemonių. Statybų srityje nuolat reikia naujos, kvalifikuotos, naujas technologijas išmanančios darbo jėgos. 

Ypatingas dėmesys šiuolaikinėse statybose skiriamas inžinerinėms pastato sistemoms, nes jos turi būti ergonomiškos, ekonomiškos ir labai patikimos. Santechninės inžinerinės sistemos ne tik garantuoja pastato aprūpinimą geriamuoju ir technologiniu vandeniu, pastate privalomos priešgaisrinio vandentiekio ir nuotekų šalinimo, šildymo, vėsinimo sistemos ir vis aktualesnė – vėdinimo sistema.

Santechniko amato mokoma pagal modulinio mokymo programas

Šias svarbias sistemas įrengiantys darbuotojai turi būti labai gerai parengti tiek praktiškai, tiek teoriškai. 2017 metais Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre pradėjome rengti teorinę mokomąją ir materialinę – techninę bazę mokymo centro statybos sektoriaus patalpose. 

Praktiniam mokymui skirtose patalpose mokoma pirminių santechniko amato įgūdžių. Čia atliekami sujungimų, sandarinimo, suvirinimo, litavimo, presavimo ir kiti šiai sričiai būdingi darbai.

Teorinio mokymo klasėje, aprūpintoje vaizdinėmis priemonėmis, tam skirta literatūra, kompiuteriais, vaizdo demonstravimo įrenginiais, mokoma teorinių pagrindų, pradedant nuo saugaus darbo statybvietėje, galimų darbų pobūdžio ir baigiant atliktų darbų pridavimu užsakovui.

Mokomasi pagal modulinio mokymo programas: siekiantiems įgyti vidurinį išsilavinimą – 3 metų trukmės programa M43073201 (110 mokymosi kreditų), įgijusiems vidurinį išsilavinimą – 2 metų trukmės programa M44073201 (110 mokymosi kreditų), o norintiems įsigyti antrąją kvalifikaciją – 1,5 metų programa T43073206 (90 mokymosi kreditų).

2017–2018 mokslo metais pradėtas šios srities mokinių rengimas pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro (KPMPC) parengtą mokymo programą. Ją įgyvendinant vadovaujamasi mokymosi planu.

Bendradarbiauja su sektoriaus įmonėmis ir organizacijomis

Bendradarbiaujant su visuomeninėmis statybų sektoriaus organizacijomis, vienijančiomis Respublikos statybų pramonę (Lietuvos statybininkų asociacija, Lietuvos santechnikų asociacija, Nacionalinė šaltininkų asociacija), gaunama informacija, kiek ir kokios pakraipos specialistų reikia statybos pramonės rinkai. Taip pat iš partnerių gamybininkų – prekybininkų gaunama visokeriopa parama, aprūpinant materialiomis priemonėmis ir mokinius nukreipiant į darbo vietas bei organizuojant mokymo seminarus aktualiais klausimais.

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro bendradarbiavimo partneriai – UAB „Tenko Baltic“ ir UAB „Vilpra“ – savo įmonėse sistemingai organizuoja praktinio mokymo seminarus, į kuriuos kviečiami centro profesijos mokytojai. Taip pat specialistai atvyksta į centre organizuojamus praktinio mokymo seminarus mokiniams ir aplinkinio regiono šios srities specialistams. 

Didžiulį indėlį šios organizacijos įdeda ir įsigyjant mokymo priemones.

Naujovių – į pasaulines parodas

Ypatingą dėmesį mokymo centro vadovybė skiria ir mokytojų kvalifikacijos kėlimui. Be Ministerijos ir KPMPC organizuojamų seminarų, lankomi ir kiti su šia darbo specifika susiję renginiai. Šiais metais keturi santechnikos profesijos mokytojai aplankė pasaulinę santechnikos pramonės parodą Frankfurte ISH-2019.

Lankantis parodoje pavyko užmegzti kontaktus su pažangiausiais pasaulinio masto gamintojais, kurie mielai sutiko pasidalinti savo gaminamos produkcijos vaizdinėmis mokomosiomis priemonėmis. Taip pat sutiko per savo partnerius Lietuvoje teikti ir savo produkcijos pavyzdžius, kaip veikiančius mokomuosius stendus. 

Bendradarbiaujant su UAB „Tenko Baltic“, kuri atstovauja „Brink Climate System“ (Olandija), kaip mokymo priemonė įsigytas naujausios kartos rekuperatorius su visais prijungimo priedais. Visa gaunama spausdintinė ir vaizdinė informacinė medžiaga susisteminama ir naudojama kaip mokymo priemonė. 

Pasaulinės tendencijos inspiravo naują mokymo programą

Santechnikos profesijos mokytojai atkreipė dėmesį į parodos metu gausiai eksponuojamus centralizuotos šildymo sistemos stovų balansavimo stendus, kurių paskirtis – itin tiksliai paskirstyti šilumą vartotojui pagal poreikį. Tai dabar labai aktualu, nes atitinka maksimalaus energijos taupymo siekį.

Kilo mintis centre pradėti rengti tokio profesinio lygio specialistus, galinčius atlikti pastatų su centralizuotu šildymu šildymo sistemos hidraulinio balansavimo darbus. Ši modulinė profesinio mokymo programa bus pateikta vertinti KPMPC.

Padedant UAB „DANFOSS LT“ specialistams, buvo pagamintas mokomasis stendas šiems mokymams ir centro mokinių mokymams pagal esamą programą.

Šio stendo galimybės pritaikytos ir kitoms temoms vizualiai ir praktiškai mokyti: demonstruojant šildymo sistemų hidraulinį bandymą ir išsiplėtimo indo patikrą, nustatymą darbui. 

Šiais metais Santechniko modulinę programą baigė 48 mokiniai.

Kitais metais 110 kreditų programą baigs 34 mokiniai, o tęstinio mokymo, 90 kreditų, – 70 mokinių. Dar didesni lūkesčiai dedami į šių metų priėmimą. Planuojama į 110 kreditų modulinę dviejų metų programą priimti 25 asmenis, į tęstinio mokymo, 90 kreditų modulinę 1,5 metų trukmės mokymo programą, – 50 asmenų.

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro iliustr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą