Studijos

„Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“: kviečiame prisidėti

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius inicijuoja „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimą 2021“ ir prašo visų, dirbančių ar kitaip susijusių su vaikų ir paauglių skaityba, prisidėti prie tyrimo anketų pildymo.

Šiam tyrimui naudojama papildyta tradicinio kasmetinio „Mėgstamiausių vaikų knygų penketuko“ (daugiau: https://www.ibbylietuva.lt/megstamiausiu-knygu-penketukai/) anketa. Tyrimas atnaujintas siekiant gauti platesnius duomenis apie vaikų ir jaunimo skaitybą Lietuvoje. Bus apklausiami I–X klasių moksleiviai. Užpildyti anketą truks iki 15 minučių.

Užpildę šią anketą ar paraginę tai padaryti kitus, tyrėjams padėsite sužinoti, ką Lietuvos vaikai skaitė praėjusiais metais, kodėl jie skaito būtent tokias knygas, kodėl apskritai skaito ar neskaito, kas motyvuoja daryti vienus ar kitus pasirinkimus, susijusius su skaitymu, kaip koreliuoja skaityba ir lytis, amžius ir daugelis kitų dalykų. Visa tai gali padėti geriau suprasti realius vaikų ir jaunimo skaitybos poreikius, vyraujančias skaitybos tendencijas, vykstančius pokyčius, taip pat įvertinti Lietuvos situaciją platesniame kontekste.

Labai prašytume mokytojų ir kitų suaugusiųjų skirti laiko pildyti anketai kartu su vaikais ir užtikrinti pagalbą kilus klausimų, tačiau tai daryti stengiantis nepaveikti vaikų nuomonės.

Tyrimo rengėjai iš anksto dėkoja visiems, prisidėsiantiems prie duomenų rinkimo. Apdorojus duomenis, rezultatai bus pristatomi viešai.

Anketą rasite čia.

Anketą pildyti galima iki kovo 15 d.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos ir rinkodaros departamento Ryšių su visuomene skyrius, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą