Įvairenybės

Vaikų globos namų direktorė: vaikams labiausiai trūksta motyvacijos ir gero pavyzdžio

Kaišiadorių rajone esančiuose Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 26 vaikai. Dar 24 čia lanko vaikų dienos centrą. Globos namų darbuotojai stengiasi, kad vaikai šiuose namuose jaustųsi gyvenantys pilnavertį gyvenimą. Geresnes gyvenimo sąlygas kurti padeda ir gaunama finansinė parama. Tiesa, vaikų globos namų vadovė Rūta Kanclerytė pripažįsta – labiau nei finansinės paramos, šiems vaikams trūksta motyvacijos ir gero pavyzdžio.

„Vaikai į mūsų globos namus ateina iš šeimų, kuriose tėvai neturi išsilavinimo, vertybių. Jie gauna pašalpas, kurios leidžia išgyventi. Todėl kai kurie vaikai nemato reikalo eiti į mokyklą, stengtis, turėti tikslą gyvenime“, – kalba Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namų vadovė Rūta Kanclerytė.

Anot jos, darbuotojai įvairiausiais būdais stengiasi vaikus išmokyti atsakomybės jausmo: „Globos namuose gyvename šeimos rutiną primenantį gyvenimą su visomis jo pareigomis. Atsikeliame ryte ir vaikai išeina į mokyklą. Jiems grįžus ruošiame pamokas, tvarkomės gamtoje. Čia turime daržą ir gėlyną – tikimės, kad šis suteiks vaikų kasdienybei daugiau grožio ir spalvų. Rūpindamiesi augalais vaikai kartu mokosi ir atsakomybės – jie žino, kad jei nepalaistys, neprižiūrės – augalai neišgyvens. Tai – gyvenimo pamokos.“

Siekiant supažindinti vaikus su gyvenimiškomis vertybėmis neretai susiduriama su sunkumais: „Supratę, kad yra mokomi, vaikai tarsi užsiblokuoja. Labai reikalingas jiems – geras pavyzdys. Todėl visai kitaip mūsų globos namų auklėtiniai reaguoja, kai mums pagelbėti atvyksta motyvuoti žmonės, kurie savo geru pavyzdžiu ir dėmesiu griauna mitus dėl darbo, gyvenimo tikslų ir betarpišku bendravimu įkvepia siekti kažko daugiau“, – kalba R. Kanclerytė.

Parama vaikų globos namus pasiekia per visuomeninę organizaciją „Gelbėkit vaikus“, kuri padeda verslo įmonėms identifikuoti organizacijas, kurioms reikalinga pagalba. Ši į Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namus atvedė ir tarptautinę farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovę „GlaxoSmithKline Lietuva“. Jos darbuotojai artėjant šiltajam savaitgaliui jau antrus metus iš eilės darbavosi įrenginėdami vaikams žaidimo aikšteles, tvarkydami aplinką ir bendraudami su vaikais. Bendrovės vadovas tiki – svarbu ne tik finansinė parama, tačiau kartu ir betarpiška pagalba: „Paremti finansiškai galėtų kiekvienas, turintis finansines galimybes tai padaryti. Šią praktiką taikome tiek mes, tiek ir kitos įmonės. Tačiau kur kas reikšmingiau, kai patys tiesiogiai galime prisidėti prie vaikų gyvenimo kokybės gerinimo. Tiek bendravimas su globos namų auklėtiniais, tiek ir savanorystės skatinimas tarp mūsų darbuotojų padeda ugdyti Lietuvoje brandžią pilietinę visuomenę“, – kalba „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška. Šios kompanijos darbuotojai vieną dieną metuose paskiria savanoriškai veiklai, nukreiptai į problemų visuomenėje sprendimą.

Betarpiško bendravimo svarbą vertina ir Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namų vadovė: „Svarbu ne tik finansinė parama, bet ir bendravimas. Kai klausiau vaikų, ar jie atsimena, kad praėjusiais metais pas mus buvo apsilankę šios įmonės darbuotojai, šie nedvejodami ėmė dalintis prisiminimais. Betarpiškas bendravimas ir dėmesys jiems – labai svarbūs. Taip bendraujant lieka vertybės. Natūraliu atveju jos ateina iš šeimos, tačiau šiems vaikučiams labai trūksta gero pavyzdžio, vertybių, tikslų ir motyvacijos. Apsilankę darbuotojai padarė tiek darbų, kiek mūsų vaikiškos ir moteriškos rankos nepadarytų“, – apibendrina R. Kanclerytė.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 178 vaikų globos įstaigos. Jose 2013 m. gyveno daugiau nei 6 tūkst. vaikų ir kūdikių. „GlaxoSmithKline Lietuva“ su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“ bendradarbiauja tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu. Savanoriškos veiklos darbuotojams iniciatyvą „Oranžinė diena“ kompanija vykdo nuo 2010 m.

Parašykite komentarą