Bankai ir Draudimas

Vaiko ateičiai tėvai per penkerius metus vidutiniškai sukaupia apie 11 tūkst. litų

Bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ duomenimis, per pastaruosius penkerius metus klientams, sudariusiems investicinio gyvybės draudimo, skirto kaupti vaikų ateičiai, sutartis, išmokėta beveik 3,5 mln. litų, t. y. vidutiniškai po 11,3 tūkst. litų kiekvienam apdraustajam.

„Pastebime tendenciją, kad gyvybės draudimo sutartis, pagal kurias kaupiamos lėšos vaikams, dažniausiai sudaro tik ką gimusių arba vaikų iki trejų metų tėvai – dėl šio amžiaus vaikų sutarčių sudaroma keturis kartus daugiau negu dėl vyresnių. Tai galima paaiškinti jaunų tėvų noru visapusiškai pasirūpinti mažuoju šeimos nariu ir geresnėmis finansinėmis galimybėmis – kol vaikas mažas, dar nereikia rūpintis jo išleidimu į mokyklą ar darželį, tad lieka lėšų, kurias galima kaupti,“ – sako bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ generalinė direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

Vienas pagrindinių motyvų, skatinančių tėvus kaupti vaikų ateičiai, yra siekis padėti jiems įgyti gerą išsilavinimą – taip teigia pusė bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ klientų, sudariusių investicinio gyvybės draudimo sutartis. Kas penktas klientas kaupia norėdamas ateityje atžalai padėti žengti pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius, kas šeštas – norėdamas padėti įsigyti pirmą nuosavą būstą.

Vidutinė investicinio gyvybės draudimo, skirto kaupti vaikų ateičiai, mėnesio įmoka yra 120 litų. „Maždaug 11 proc. didesnę už vidutinę draudimo įmoką moka auginantieji naujagimius ar vaikus iki 3 metų ir tie, kurių atžaloms jau yra daugiau negu 15 metų. Pirmieji tai paprastai daro dėl palankesnių finansinių galimybių, o antrieji – dėl artėjančios vaiko savarankiško gyvenimo pradžios, kada reikia pasirūpinti studijomis Lietuvoje ar užsienyje ir paremti atžalą, kol ji taps finansiškai nepriklausoma,“ – sako S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Parašykite komentarą