Teisėsauga, kriminalai

VAAT: MAKSIMALIAS NUOLAIDAS REKLAMAVUSI, BET JŲ NETAIKIUSI „ELEKTROMARKT“ INTERNETINĖ PARDUOTUVĖ KLAIDINO VARTOTOJUS

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė „GV Group“  skundą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė bendrovei 3 600 Eur baudą už jos valdomos elektroninės parduotuvės www.elektromarkt.lt skleistą klaidinančią reklamą.

Šių metų vasario 19 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad svetainėje www.elektromarkt.lt skleistos reklamos apie tam tikroms prekėms taikomas iki 40 proc. nuolaidas klaidino vartotojus.

Tyrimas buvo pradėtas gavus skundą iš vartotojo, kuriam abejonių sukėlė svetainėje www.elektromarkt.lt reklamuojama akcija „Kiečiausias velykinis išpardavimas! Nuolaidos iki 40 %!“. Aktyvavus reklaminę nuorodą, naujame lange buvo skelbiama informacija, jog kavos aparatams, kompiuteriams ir planšetėms taikomos nuolaidos iki 30 proc., o laikrodžiams – iki 40 proc., tačiau realiai šios prekės siūlytos su gerokai mažesnėmis nuolaidomis.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad akcijos metu – nuo 2018 m. kovo 26 d. iki balandžio 5 d. – nebuvo planšečių, kompiuterių ir kavos aparatų, kuriuos būtų galima įsigyti su maksimalia 30 proc. nuolaida, o iš 17 laikrodžių tik vienas buvo parduodamas didesne nei 40 proc. nuolaida.

VAAT patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas, kad bendrovė „GV Group“  klaidino vartotojus ir pažeidė Reklamos įstatymo nuostatas. Teismas pripažino, kad vidutinis vartotojas pagrįstai galėjo tikėtis reikšmingos prekių su nuolaida dalies, tačiau tokios nebuvo pasiūlyta. Teismo vertinimu, vienas laikrodis, siūlytas su didesne nei 40 proc. nuolaida, negali būti vertinamas kaip reikšmingas asortimento kiekis, iš kurio vartotojai galėjo rinktis prekes su maksimalia nuolaida. Kadangi nebuvo nė vieno kavos aparato, kompiuterio ar planšetės su maksimalia 30 proc. nuolaida, nors reklamos davėjai tai deklaravo, yra pagrįsta teigti, kad reklamoje pateikta neteisinga, tikrovės neatitinkanti informacija.

Pirmosios instancijos teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Parašykite komentarą