Politika ir teisė

Utenos vaikų ir suaugusių džiaugsmui – naujosios žaidimų, sporto ir poilsio aikštelės

Utena mažuosius savo gyventojus šį rudenį pradžiugino naujomis žaidimų aikštelėmis. Tuo, matyt, džiaugiasi ir vaikų tėveliai. Mat aikštelės buvo seniai laukiamos ir išpildė ne vienos šeimos siekį  laisvalaikį praleisti aktyviai ir įdomiai.

Tokią galimybę naujosios aikštelės neabejotinai suteikia. Vieną jų, esančią Naujojoje gatvėje, individualių namų kvartale, vaikų žaidimų aikštele sunku ir pavadinti. Tai – visas sporto aikštynas su įrenginiais-treniruokliais suaugusiems, vaikų žaidimams ir poilsiui skirta teritorija bei krepšiniui, tinkliniui ir tenisui pritaikyta zona, kurioje patiesta speciali sintetinė danga. Buvę seni susidėvėję krepšinio stovai demontuoti, vietoj jų – nauji ir patvarūs. Minėta krepšinio, tinklinio ir teniso zona aptverta 4 m aukščio tvora iš suvirintos metalinės vielos strypų sekcijų, įrengti treji vieno metro pločio varteliai. Vaikų žaidimų aikštelė pritaikyta įvairaus amžiaus vaikams (2–8 metų). Joje pastatyta nemažai vaikams patrauklių įrengimų. Aikštyne taip pat nutiesti pėsčiųjų takai, pastatyti suoliukai, dengtos šiukšliadėžės, pasodinta želdinių. Užaugusios pušelės po kelerių metų puikiai apsaugos visą aikštyną nuo gatve važiuojančių automobilių  sukeliamų dulkių ir triukšmo.

Kad šis aikštynas taptų patogiu, patraukliu ir tiktų įvairaus amžiaus lankytojams, puikiai pasidarbavo UAB „Utenos komunalininkas“.

Kita nauja vaikų žaidimų aikštelė išdygo kitame miesto gale, prie Vyžuonaičio ežero. Ją nuo  važiuojančių automobilių  Molėtų gatve  patikimai saugo prie gatvės augantys medžiai. Kai buvo pradėtas įgyvendinti Vyžuonaičio ežero aplinkos tvarkymo projektas, netoli paplūdimio palikta smėliu padengta aikštelė sukėlė nemažai spėlionių, kad gi čia bus. Vieni gyventojai spėliojo, kad aiktelė taps  tinklinio aikštele, kiti – kad treniruoklių. Bet jau nuo projekto pradžios šioje vietoje buvo numatyta vaikų žaidimų aikštelė.

Nors orai nelepina, bet lankytojų ir šiomis dienomis naujojoje aikštelėje netrūksta. 22 metrų ilgo ir 13,5 metrų pločio smėliu padengtoje aikštelėje pastatytas daugiafunkcinis žaidimų kompleksas su alpinizmo sienelė, čiuožykla, karstymosi sienele, judančiu tilteliu, lygsvaros buomu ir kitais įrenginiais. Šalia – net trijų rūšių supynės: balansinės, spyruoklinės, dvigubos ir simpatiškas automobiliukas, kuriame taip pat galima smagiai pasisupti. Visi įrenginiai patikimai įtvirtinti, saugūs naudotis vaikams, atitinkantys Lietuvos higienos normas.

Naujuosius objektus aplankė ir apžiūrėjo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, lydimas patarėjo Henriko Zabielos ir Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Nerijaus Malinausko. Savivaldybės atstovai įvertino atliktų darbų kokybę, aptarė parkų erdvių intensyvesnio įveiklinimo svarbą miesto gyventojams, diskutavo infrastruktūros plėtros klausimais.

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą