Politika ir teisė

Situaciją prie išorinės Europos Sąjungos ir Baltarusijos sienos I. Šimonytė aptarė su Graikijos premjeru

Šiandien, lapkričio 19 d., Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė telefonu kalbėjosi su Graikijos premjeru K. Mitsotakiu ir padėkojo jam už Graikijos dėmesį, solidarumą ir praktinę pagalbą Lietuvai, patiriančiai Baltarusijos režimo hibridinę ataką.

Pasak premjerės, Lietuva ypač vertina Graikijos paramą ir bendras pastangas siekiant vieningo Europos Sąjungos (ES) atsako Baltarusijos režimui dėl neteisėtos migracijos instrumentalizavimo, taip pat ir plečiant ES sankcijas.

„Svarbu išlaikyti ES vienybę, nenuolaidžiaujant šią krizę sukėlusiam režimui, kitaip migracijos srautai tik didės. Baltarusija turi būti spaudžiama sustabdyti neteisėtos migracijos srautus, leisti žmonėms saugiai sugrįžti į kilmės valstybes ir leisti tarptautinėms organizacijoms suteikti reikiamą humanitarinę pagalbą“, – pabrėžė I. Šimonytė.

I. Šimonytė pasidžiaugė toliau plėtojamu Lietuvos ir Graikijos ekspertų bendradarbiavimu nelegalios migracijos valdymo srityje bei informavo apie naujausią situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą