Įvairenybės

Ūkininkai jau skina lietuviškas šilauoges: kainas išlaikė pernykščias

Pirmasis Lietuvoje užaugintų šilauogių derlius iš ūkininkų laukų jau pasiekė ir parduotuvių lentynas. Prekybos tinklui „Maxima“ šilauoges tiekiantys ūkininkai sako, kad šiemet jis vėluoja net kelias savaites, o to priežastis – vėsus pavasaris, dėl ko vėliau sužydėjo krūmai.

Šilauogių „Maximos“ parduotuvėse galima įsigyti visus metus. Didžioji uogų dalis atkeliauja iš Ispanijos, taip pat – Nyderlandų ir Čilės. Palyginti su pernai, šiais metais šilauogių pardavimai yra išaugę apie 30 proc.

Lietuviškos uogos tradiciškai pasirodo tik vasarai įpusėjus – stambios ir skanios. Prieš metus jų „Maximos“ parduotuvėse buvo galima įsigyti nuo liepos 17 dienos.

„Visada laukiame žinių iš savo partnerių ūkininkų, kada sunoks pakankamas uogų kiekis, kurį jau galėsime pasiūlyti pirkėjams. Lietuviškų šilauogių sezonas trunka apie 40 dienų – kasmet vietinėmis uogomis galime mėgautis iki rugsėjo vidurio“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Pasak jos, šį sezoną galime pasidžiaugti ir dėl šilauogių kainos. Kaip ir pernai, 500 gramų lietuviškų uogų indelis kainuoja 4,99 Eur.

Tinka ir šaldyti

Apie 10 metų Alytaus rajone, netoli Merkinės, su žmona Mante uogas auginantis Vygantas Marcinkevičius atskleidžia, kad šilauogės daugiau nei tik skani uoga.

„Tai vienos iš nedaugelio uogų, kurios puikiai tinka ir šaldyti, nes atšildomos išlaiko formą – nesubliūkšta“, – sako ūkininkas, kurio auginamų šilauogių plotai siekia apie 8 hektarus. Jis su „Maxima“ bendradarbiauja nuo pat pirmojo šilauogių derliaus 2013 metais.

V. Marcinkevičius visiems mėgstantiems šilauoges taip pat primena, kad tai, jog šilauogė ant krūmo pamėlynavo, dar nereiškia, kad ji iš karto bus skani.

„Nuo pamėlynavimo iki pilno uogos sunokimo reikia bent septynių dienų – ji turi panokti ant krūmo, kad gautų saulės ir būtų saldesnė. Į tai visada atsižvelgiame skindami uogas, – pasakoja V. Marcinkevičius ir pabrėžia: – Šilauogei labai svarbu, kad uoga kuo mažiau nuskinta stovėtų. Kuo ilgiau ji iki pirkėjo keliauja, tuo uogoje mažiau lieka skonio. Mes šiandien nuskiname, o ryt uogos jau keliauja sandėlį. Tad iš mūsų ūkio „Maximos“ parduotuvių lentynas uogos pasiekia per maždaug dvi dienas.“

Parašykite komentarą