Verslas

Tyrimas: naujo būsto paieškoms dažniausiai skiriama iki 3 mėnesių

Daugiau nei pusė gyventojų, keisdami gyvenamąją vietą, naują būstą išsirenka per 3 mėnesius ar trumpiau. Kita vertus, penktadaliui būsto paieškos trunka ilgiau nei pusmetį. Tokius duomenis atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa.

„Apklausos duomenys parodė, kad didžioji dalis žmonių keisdami gyvenamąją vietą nelinkę skubėti. Trečdalis gyventojų naujo būsto paieškoms skiria 1-3 mėnesius, penktadalis – 4-6 mėnesius, tiek pat – dar ilgesnį laiko tarpą. Natūralu, kad svarbus sprendimas turi būti priimamas apgalvotai, pasvėrus visas alternatyvas. Juolab kad vėlesni procesai įsigyjant būstą jau nebereikalauja tiek daug laiko – pavyzdžiui, sprendimą dėl būsto paskolos banke galima sužinoti per 24 valandas užpildžius paraišką internetu“, – sako „Citadele“ banko Verslo plėtros tarnybos vadovas Darius Klimas.

Tiesa, nemaža dalis žmonių – 24 proc. – naują būstą suranda per mėnesį ar greičiau. Tai daugiausia studentai ir moksleiviai, ieškantys nuomai gyvenamosios vietos laikinam periodui.

Tuo tarpu per 1-3 mėnesių periodą sprendimą dėl naujo būsto dažniausiai priima aukštąjį išsilavinimą ir aukščiausias pajamas turintys gyventojai.

Net ir skubantiems, pasak „Citadele“ banko atstovo, labai praverčia išankstinis pasiruošimas.

„Svarbų ir atsakingą procesą paspartinti padėtų bent jau preliminarios sutarties pasirašymas su nekilnojamojo turto pardavėju ir kreipimasis į operatyviausią paskolos sprendimą siūlantį banką. Turėdami konkretų asmeninį pasiūlymą rankose galite ir kitus bankus motyvuoti greičiau parengti pasiūlymą“, – sako D.Klimas.

2018 m. rugsėjo 30 d. „Citadele“ banko bendras paskolų portfelis sudarė 263,7 mln. eurų ir buvo 4,7 proc. didesnis nei 2017 m. tuo pačiu metu.

Lietuvos gyventojų apklausą apie būsto kreditavimą „Citadele“ banko užsakymu 2018 m. rugpjūtį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, tyrimo metu apklausti 1007 respondentai.

Apie „Citadele“ grupę

Pagal klientų skaičių „Citadele“ yra trečiasis bankas Latvijoje. Banko akcininkai yra Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas bei pasaulinės patirties bankininkystės sektoriuje turinčių tarptautinių investuotojų grupė. „Citadele“ grupė yra valdoma iš Latvijos, o jos pavaldžiosios bendrovės ir filialai veikia Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Šveicarijoje. „Citadele“ vykdo sandorius ir mokėjimus kortelėmis, teikia kreditavimo, indėlių, investicines, lizingo ir aktyvaus valdymo paslaugas, taip pat siūlo daug išskirtinių ir unikalių produktų, pavyzdžiui, bekontakčius mokėjimus su nešiojamais įrenginiais – apyrankėmis, lipdukais ir telefonai . 2018 metais bendrovė „Dive“, viena iš pirmaujančių klientų aptarnavimo vertinimo ir gerinimo įmonių Centrinėje ir Rytų Europoje, pripažino „Citadele“ banką vienu iš geriausią klientų aptarnavimą užtikrinančių bankų Latvijoje ir Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Rasa Petruškevičiūtė, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas

Parašykite komentarą