Verslas

Tyrimas atskleidė, kad investuoti labiau linkę Vilniaus ir Kauno gyventojai

Tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ užsakymu „Synopticom Ad Research“ ir „Media House Lithuania“ atliktas tyrimas rodo, kad 23–45 metų amžiaus lietuviai savo santaupas investuoja į indėlius (40 proc.), investicinius fondus (17 proc.) ir vertybinius popierius (9 proc.). Per ateinančius 12 mėn. daugiausia šios amžiaus grupės šalies gyventojų bus linkę investuoti į kaupiamuosius (15 proc.) ir terminuotus (13 proc.) indėlius. Tai daugiausia bus linkę daryti 23–34 amžiaus vyrai, gyvenantys Vilniuje ir Kaune.

Atlikto tyrimo duomenimis, labiau investuoti yra linkę žmonės, kurių mėnesio pajamos siekia 400–599 eurų. Investicijomis į vertybinius popierius ir investicinius fondus daugiau domisi 35–45 metų amžiaus vyrai. Tuo tarpu moterims patrauklesnės investicijos yra kaupiamieji ir terminuoti indėliai. Tiesa, per artimiausius metus 12 proc. daugiau moterų ketina investuoti į vertybinius popierius. Gyvenantys mažesniuose miestuose per artimiausius metus ketina daugiau investuoti į indėlius. Visgi apie pusė tyrimo respondentų teigia, kad per artimiausius metus neketina investuoti.

„Tyrimo duomenys atskleidžia bendrą šalies gyventojų požiūrį į finansines paslaugas. Vis dar dominuoja tradiciniai investavimo būdai, kurių pagrindinis – indėliai – šiuo metu tikrai nėra pati efektyviausia investicija. Norint efektyviai įdarbinti savo pinigus, rekomenduojama kas mėnesį investuoti 10 proc. gaunamų pajamų ir domėtis naujomis investavimo galimybėmis. Nors investavimas visada susijęs su rizika, tačiau, pvz. mūsų skolinimo platformoje pasirinkus Užtikrinimo fondą investavimo rizika tampa minimali“, – komentuoja „Paskolų klubo“ Valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis.

„Paskolų klubo“ inicijuotame tyrime apklausta daugiau nei 500 Lietuvos gyventojų, kurių amžius yra 23–45 metai.

„Paskolų klubas“ – vienintelė tarpusavio skolinimo įmonė, turinti Lietuvoje galiojančią elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, pavedimai platformoje atliekami nemokamai. Nuo 2015 m. gruodžio mėn., kai „Paskolų klubas“ pradėjo savo veiklą, suteikta daugiau nei 0,5 mln. eurų paskolų, o investuotojai uždirbo daugiau nei 20 tūkst. eurų palūkanų.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą