IT naujienos

38 proc. finansinių organizacijų nesugeba atskirti išpuolių nuo įprastų naudotojų veiksmų

„Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ atliktas tyrimas rodo, kad bankai ir mokėjimo organizacijos sunkiai valdo internetines finansines sukčiavimo grėsmes. Daugiau nei trečdalis (38 proc.) organizacijų pripažino, kad labai sunku nustatyti, ar sandoris yra apgaulingas, ar autentiškas.

Smarkiai išaugęs e. mokėjimų skaičius kartu su naujais technologiniais sprendimais ir besikeičiančiais verslo poreikiais pastaraisiais metais verčia bendroves didinti verslo procesų efektyvumą. Dažniausiai tai pasiekta pasitelkus e. srauto sistemas bendraujant su tiekėjais ir klientais. Visų tipų e. mokėjimai tapo kasdienybe, taigi šiandien įmonės negali visiškai išvengti bet kokios rūšies elektroninių sandorių.

Kadangi įmonės vis labiau pasineria į skaitmeninę aplinką, labai svarbu užtikrinti veiklos tęstinumą ir apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių. Didėjant internetinių sandorių skaičiui, didėja ir sukčiavimas internete – tai pastebi 50 proc. apklaustų finansinių paslaugų organizacijų. Akivaizdu, kad finansinės institucijos turi dėti visas pastangas, kad apsaugotų savo verslą ir klientus nuo kibernetinių nusikaltėlių.

41 proc. įmonių savo sistemose įdiegė kibernetinio saugumo sprendimus, o 45 proc. bendrovių, siekdamos sušvelninti riziką, pasikliauja jų banko siūlomais trečiosios šalies sprendimais. Tačiau 46 proc. įmonių arba tik iš dalies įgyvendino sprendimą kovodami su finansiniu sukčiavimu, arba nesiėmė jokių veiksmų. Tik 57 proc. finansinių organizacijų taiko specialius kovos su sukčiavimu sprendimus.

„Atsižvelgiant į agresyvią konkurenciją šiandienos finansinių paslaugų rinkoje ir itin aktyvius netradicinių paslaugų teikėjų veiksmus, patikimas ryšys tarp klientų ir finansinių institucijų yra lemiamas bet kurios bendrovės ilgalaikio klestėjimo veiksnys. Skaitmeniniai santykiai tarp visų finansinių paslaugų rinkos dalyvių taip pat reiškia, kad jei kuriai nors organizacijai vertės grandinėje kyla klausimų dėl skaitmeninių paslaugų (dėl sukčiavimo, pažeidimo, kibernetinio išpuolio ir t. t.), žala gali greitai išplisti į kitas organizacijas, sudarančias finansinių paslaugų vertės kūrimo grandinę. Kadangi tarp klientų ir toliau auga internetinių sandorių paklausa, visos įmonės (jų klientai, skaitmeninės platformos, infrastruktūros, duomenys ir darbuotojai) turėtų būti saugios, patogios ir pasirengusios. Todėl labai svarbu sukčiavimų prevencijai taikyti specializuotus sprendimus – jie padės klientams suteikti patogiausias ir saugiausias paslaugas“, – komentuoja Ross Hogan, „Kaspersky Lab“ grėsmės prevencijos skyriaus vadovas.

Apie „Kaspersky Lab“
„Kaspersky Lab“ – didžiausia pasaulyje privati bendrovė, kurianti IT saugumo užtikrinimo programinius sprendimus. Bendrovė yra viena iš keturių geriausių „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistemų kūrėjų. Jau daugiau nei šešiolika metų „Kaspersky Lab“ kuria efektyvius apsaugos sprendimus korporacijoms, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovėms bei privatiems naudotojams. Didžiojoje Britanijoje registruotos „Kaspersky Lab“ technologijos ir sprendimai apsaugo daugiau nei 400 milijonų naudotojų beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą