Verslas

Turizmo ir konferencijų organizatorių atstovai negailėjo komplimentų Vilniui

Rudenį sostinėje jau apsilankė turizmo atstovai iš 34 Lenkijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės įmonių. Po taikytų pandemijos apribojimų tai didžiausias turizmo profesionalų grupių vizitų skaičius sostinėje. Svečiams, atvykusiems miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ kvietimu, suorganizuoti pažintiniai turai po sostinę ir pristatyta artėjančio 700 metų jubiliejaus programa. Pirmą kartą Lietuvos sostinę aplankiusius kelionių specialistus nustebino miesto kompaktiškumas, saugumas ir įdomios laisvalaikio veiklos įvairiems skoniams – nuo istorinių paminklų, gurmaniškų patirčių iki aukščio pramogų Televizijos bokšto aikštelėje.

Vilnius – patraukli kryptis savaitgalio kelionėms

Agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė džiaugiasi, kad į kvietimą atvykti sureagavo užsienio turizmo profesionalai: „Asmeninė patirtis labai svarbi tolimesniam glaudžiam bendradarbiavimui su užsienio partneriais, tad džiaugiamės, jog jie atvyksta į Vilnių ir savo akimis įsitikina šio miesto grožiu bei galimybėmis. Po tokių vizitų mūsų partneriai tampa ambasadoriais savo šalyse, iš kurių į sostinę atvyksta vis daugiau turistų.“

Kelias dienas Vilniuje viešėję turizmo sektoriaus atstovai turėjo progą susipažinti su sostinės istorija, architektūra, apžiūrėjo ir miestiečių pamėgtas vietas – Valdovų rūmus, Televizijos bokštą, buvusį Lukiškių kalėjimą, Trakus. Turizmo specialistams aktualiausios apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos, tad jie lankėsi senamiesčio viešbučiuose, kavinėse ir restoranuose. Svečiams įspūdį paliko lankytinų objektų ir laisvalaikio veiklų gausa palyginti nedideliame mieste, kur daug įsimintinų vietų galima aplankyti pėsčiomis. Vienas svarbiausių kelionės akcentų – artėjantis Vilniaus 700-asis gimtadienis: svečiams buvo pristatyta šventės programa ir pagrindiniai jos renginiai, kurie būtų įdomūs įvairių šalių turistams – tiek atvykstantiems individualiai, tiek grupėmis.

Po viešnagės Vilniuje kelionių konsultantas iš Jungtinės Karalystės, Jonny Thorniley, pasakojo, kad rekomenduotų Lietuvą aplankyti ir savo draugams: „Vilnius – palyginti nedidelis miestas su daugybe istorinių objektų, kuriuos galima apeiti pėsčiomis, nes čia saugu, viskas arti, žmonės svetingi, o senamiesčio aplinka išpuoselėta. Turiu paminėti ir modernius viešbučius, kuriuose puikus kainos bei kokybės santykis, fantastiški restoranai, barai, parduotuvės. Man įsiminė niūrus, bet įdomus Lukiškių kalėjimas, kvapą gniaužianti aukščio pramoga televizijos bokšto aikštelėje, iš kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai – Vilnius pilnas įspūdžių ir lengvai bei greitai pasiekiamas iš Jungtinės Karalystės.“

Lietuvoje viešėję turizmo specialistai atkreipė dėmesį, kad atvykę į Vilnių pasijuto labai saugiai. Vaikščiodami Vilniaus gatvėmis nejuto žmonių nerimo, pažymėjo, jog, akivaizdu, kad čia gyvenimas verda įprastu tempu.

Turizmo ekspertai pastebi, kad po pandemijos žmonės linkę keliauti mažesnėmis grupėmis, daugėja individualių kelionių. Daug jų užsisakoma paskutinę minutę, nes baiminamasi planuoti atostogas iš anksto dėl nenumatytų aplinkybių, net jei už bilietus tenka mokėti brangiau. Žmonės išsiilgę kelionių džiaugsmo, kurio suteikia trumpos pažintinės savaitgalio išvykos, leidžiančios pailsėti nuo kasdienės rutinos.

Lenkai, vokiečiai ir britai išskyrė įsimintinus objektus

Tiek istorinė, tiek kultūrinė patirtis ir gyvenimo būdas dažnai nulemia skirtingus kelionių entuziastų interesus, tačiau turizmo profesionalai sutinka, kad Vilniuje galima rasti tai, kas domina įvairius žmones. Visi pabrėžė, kad jiems paliko įspūdį miesto saugumas, švara, svetingumas – daugelyje restoranų ir viešbučių personalas gebėjo kalbėti jų gimtąja kalba, tad svečiai galėjo pasijusti lyg namuose.

Lenkų turizmo verslo atstovus domino gilesnis Vilniaus architektūros, istorijos pažinimas, ypač bendros sąsajos su Lenkija. Jie daugiausia dėmesio skyrė gražiausioms Vilniaus bažnyčiomis, lankėsi Rasų kapinėse, kur palaidota daug svarbių jų tautai asmenybių. Britai apie Vilnių žino šiek tiek mažiau, tad juos domino esminiai dalykai: senamiestis, miesto panorama, netradicinės turistinės vietos, tokios kaip Lukiškių kalėjimas ar aukščio pramogos Televizijos bokšte. Mėgstantiems komfortą ir saugumą vokiečių turistams buvo svarbu rasti Vilniuje kokybiškus viešbučius, skanų maistą, jie domėjosi sostinės apylinkių vietomis, kur būtų galima pasivaikščioti ir pabūti gamtoje.

Statistika rodo, kad turizmas Vilniuje atsigauna, dažniausiai Vilniuje lankosi turistai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Latvijos ir Vokietijos. Tikimasi, kad artimiausiu metu turistus dar labiau paskatins apsilankyti Lietuvos sostinėje suspindėsianti įspūdinga kalėdų eglė, šventiniai renginiai bei Vilniaus 700 metų gimtadienis.

Tarptautinių konferencijų organizatoriai įvertino Vilniaus privalumus

Nuo vasaros pradžios agentūra „Go Vilnius“ su partneriais organizavo ir pažintinius turus daugiau nei 20-čiai konferencijų organizatorių iš įvairių pasaulio šalių. Tarp neseniai Vilnių aplankiusių organizacijų yra ir tokie garsūs vardai kaip „AIM Group International“, „OIC International“ ar „C-I“.

„Per vizitus užmegzti ilgalaikiai ryšiai bei partnerystės ne tik padeda laimėti vienos ar kitos konferencijos organizavimą mieste, skatina bendrus mokslo bei verslo projektus, bet ir suteikia progą Vilniui tapti dar geriau matomu tarptautinėje rinkoje“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Paskutinio vizito metu turizmo atstovai apžiūrėjo įvairias sostinės erdves, numatytas konferencijoms, taip pat viešbučius dalyvių apgyvendinimui. Svarbūs ir neoficialioje dalyje vykstantys priėmimo vakarai, tad aprodytos vietos iškilmingoms vakarienėms|: „Dažnai tokie vizitai nulemia, ar Vilnius bus pasirinktas vienos ar kitos srities tarptautinei konferencijai. Atvykęs renginio organizatorius turi būti tikras, kad miesto infrastruktūra ir aktyvus partnerių įsitraukimas leis sklandžiai suorganizuoti konferenciją. Svečius iš įvairių valstybių maloniai stebina tiek renginiams reikalinga infrastruktūra ir paslaugų kokybė, tiek juos dominančio sektoriaus mokslo bei verslo bendruomenės aktyvumas.“

Per šiuos vizitus jau patvirtintas kelių tarptautinių konferencijų ir kongresų organizavimas Vilniuje 2023 ir 2025 metams.

Parašykite komentarą