Bankai ir Draudimas

Trūkstamų lėšų papildymas. Kur geriau skolintis?

Kaip ir visame pasaulyje, o ypač Lietuvoje šiuo sunkmečio metu, gyventojai vis labiau bijo, nesiryžta skolintis iš bankų, kredito unijų, greitųjų vartojimo kreditų įstaigų. Kodėl? Žinoma lemia vyraujanti ekonominė krizė, bet ypatingai svarbus, kiekvieno žmogaus požiūris ir pasitikėjimas finansine įmone. Pvz.: kredito unijos mažai žinomos visuomenei ir žmonės net nesigilina ir nesidomi jų vykdoma veikla, bankų teikiamomis paslaugomis žmonės yra nusivylę, ypač nebesugebantis jų grąžinti, nors labai lengvai kreditą gavo ne krizės laikotarpiu . Visos šios priežastys, lemia didėjantį nenumaldomai greitųjų vartojimo kreditų įmonių skaičių. Remiantis įvairiais straipsniais ir atliktais tyrimais žmonės vis dažniau renkasi greitųjų vartojimo kreditų įmonių paslaugas. Tačiau ar dažnas gyventojas domisi visomis sąlygomis kurios yra nurodomos sutartyse, kokios palūkanos, jei negrąžinama paskola per tam tikrą laiką, tuomet kokie delspinigiai bei pritaikomos palūkanų normos ir pan.?
Greitųjų vartojimo kreditų palūkanų normos yra maždaug apie 20 %, o kai kurių siekia net 38 % ir pan., sakytumėm panašiai kaip kredito unijų ar bankų, tik tai palūkanos ne metinės, o mėnesio, tai bendrai sudarytu apie 200 – 300 proc. Didelės palūkanos tikrai! Dažniausiai žmonės, imantys greituosius vartojimo kreditus, ima esant būtinybei: automobilio remontui, trūkstamoms lėšoms sumokėti už būstą, maistui, šventėms ir .t.t.
Į banką, ar kredito uniją reikia eiti pildyti paraiškas, pristatyti kai kuriuos reikalingus dokumentus, dėl to tam tikra žmonių grupė nesiryžta eiti ir gaišti laiko, o greitą vartojimo kreditą pasiima neišeidami iš namų, patogiai įsitaisius prie kompiuterio. Bet tai kas patogu, ar ne per brangu? Kodėl niekad nesusimąstome, koks kitas skolinimosi būdas galėtų būti efektyvesnis? Tam yra kredito unijos, kurios tenkina tik savo narių socialinius, ekonominius poreikius. Visi nariai yra kaip vieninga bendruomenė! Viena iš tokių yra kredito unija „Sveikatos kreditas“ . Naudotis šios KU siūlomomis finansinėmis paslaugomis gali: Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Šilutės raj., Šilalės raj., Rietavo raj., Plungės raj., Kretingos raj., Palangos m. gyventojai. Galbūt tai jūsų finansų partneris, kuris atsižvelgia į kiekvieną situaciją individualiai, profesionalūs darbuotojai pataria, padeda klientui priimti optimaliausią variantą, lanksčiausią sprendimą paskirstant savo lėšas. Savo nariams KU „Sveikatos kreditas“ siekia tik palankiausių sąlygų, nėra jokių užslėptų mokesčių. Iš pirmo žvilgsnio galbūt atrodys, kad paskolų palūkanų norma didesnė nei komerciniuose bankuose, bet tai tik pirmas įspūdis, neskubėkite daryti skubotų sprendimų ir išvadų. Nes dažnai būna, kad bankų suteikiamų paskolų išlaidos tampa lygios arba net didesnės nei mūsų kredito unijoje.
Dėl papildomų kaštų, atsirandančių paskolos išdavimo proceso metu, dažnai žmogus sudarydamas paskolų sutartis neatkreipia dėmesį ir apsigauna nepridėdamas papildomų įvairiausių mokesčių: sutarties keitimo, didesni administravimo mokesčiai, nutraukimo ir kt. mokesčiai (pvz.: tarkim jei žmogus ima paskolą su 10 proc., palūkanų norma 1 000 Lt ir sumoka 50 Lt registravimo sudarymo mokestį, tai paskola kainuos jau 150 Lt. Tad realiai paskolos palūkanų norma išauga iki 15 proc.), todėl dažnai galutinis rezultatas gaunasi ne toks kokio tikėjotės.
Tad neapsigaukite ir domėkitės kokias finansines paslaugas renkatės ir iš kur, nes tik kiekvienas iš mūsų atsakome už savo veiksmus. Lengvai pasiekiami pinigai, gali pasidaryti kaip įprotis, liga, kuri prives prie galutinio bankroto ar žlugimo. Reikia apgalvoti, įvertinti savo mokumo galimybes, taip pat išanalizuoti visą informaciją apie paskolos grąžinimo sąlygas, terminą bei įkainius tiek skolinantis iš bankų, tiek iš kredito unijų, tiek iš greitųjų vartojimo kreditų įmonių. Skolinkitės atsakingai, pasiskaičiuokite, kad paskui už Jus nereiktų grąžinti skolų šeimos nariams ar giminaičiams.

Parašykite komentarą