Transportas

Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos posėdyje Liuksemburge – dėmesys priverstiniam „Ryanair“ orlaivio nutupdymui Baltarusijoje, transporto popierinių dokumentų skaitmenizavimui

Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį išvyksta į Liuksemburgą, kur birželio 3–4 d. vyksiančiame Europos Sąjungos (ES) Transporto, telekomunikacijų ir energetikos (TTE) tarybos posėdyje aptars Lietuvos poziciją dėl priverstinio „Ryanair“ orlaivio nutupdymo Baltarusijoje, transporto popierinių dokumentų skaitmenizavimą, pristatys Lietuvos kandidatą į Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) generalinio sekretoriaus pavaduotojo postą. Ministras taip pat dalyvaus svarstant ES darnaus ir išmanaus judumo strategijos bei oro susisiekimo atkūrimo po pandemijos klausimus.

TTE taryboje Lietuvos iniciatyva bus aptartas gegužės 23 d. priverstinis orlaivio nutupdymas Baltarusijoje, ir ministras M. Skuodis paragins šalis imtis prevencinių priemonių, kad panašūs įvykiai nepasikartotų ateityje. Lietuva, dėkodama šalims narėms tinkamai ir operatyviai sureagavus į įvykį, taip pat mato poreikį koordinuotai ir nuosekliai derinti tolesnius veiksmus, susijusius su esminiais oro eismo saugos pažeidimais. Taip pat šalių bus prašoma didelį dėmesį skirti Jungtinių Tautų Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) tyrimui.

Tarybos posėdžio metu bus pristatytas Lietuvos kandidatas į ITU generalinio sekretoriaus pavaduotojo postą – Tomas Lamanauskas, jo kandidatūrai jau pritarė ir Lietuvos Vyriausybė. Kandidatai į šį postą pretenduoja 2023–2026 metų kadencijai.

Daug dėmesio Tarybos posėdyje bus skiriama ateities transporto sistemai be popierinių dokumentų, t. y. transporto ir logistikos grandinių skaitmenizavimui. Lietuva ir kitos Baltijos šalys šioje srityje siekia būti Europos Sąjungos lyderėmis ir ketina pristatyti sprendimus, kurių techninis veikimas jau išbandytas.

Taryboje bus aptarta Europos Komisijos parengta Darnaus ir pažangaus judumo strategija, kuri apima vidutinės trukmės ir ilgalaikę perspektyvą sukurti aplinkai ir klimatui palankesnę, skaitmeninę, atsparią, sąžiningą ir konkurencingą transporto ir judumo sistemą.

Aviacijos srityje numatoma aptarti oro susisiekimo atsigavimą po pandemijos. Siekiama atkurti skrydžių jungtis, plėtoti susisiekimą oru tarp ES šalių sostinių.

Šiemet ši taryba, kurioje svarstomi ir priimami svarbiausi ES transporto, telekomunikacijų ir energetikos sričių sprendimai, posėdžiui renkasi pirmą kartą.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą