Verslas

„TransferGo“ startuolis gavo Lietuvos banko elektroninių pinigų licenciją

Lietuvių įkurtai tarptautinių finansinių perlaidų kompanijai „TranferGo“ Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų licenciją. Naujoji licencija įmonei suteiks naujas plėtros galimybes ir leis dar labiau supaprastinti bei pagreitinti tarptautinius pinigų pervedimus – pasiūlyti elektroninių pinigų saugojimo, pervedimo realiu laiku ir kitas finansines paslaugas visose Europos Sąjungos (ES) šalyse.

„Mūsų komanda yra įsitikinusi, kad šiandien žmonės turi turėti visas galimybes paprastai ir be kliūčių keliauti, dirbti, bendrauti su artimaisiais, kad ir kur bebūtų. Lygiai taip pat – ir pasiekti jiems reikalingas paslaugas. Tad ši licencija mus dar labiau priartina prie nuo pat pradžių užsibrėžto tikslo – tiek vykdyti momentinius pervedimus tarp klientų, tiek kurti naujus produktus“, – pasakoja „TransferGo“ vadovas ir vienas įkūrėjų Daumantas Dvilinskas.

Pasak D. Dvilinsko, elektroninių pinigų licencija buvo vienas iš svarbiausių šių metų kompanijos tikslų. Įgyti šią licenciją būtent Lietuvoje bendrovė nusprendė dėl palankios reguliacinės aplinkos taip pat noras prisidėti prie ilgalaikio šalies siekio tapti finansinių technologijų (angl. „FinTech“) įmonių centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

„Procesas vyko nuosekliai ir sklandžiai – išvengiant biurokratijos, naudojant paprastus, tačiau procesą pagreitinančius įrankius, tokius kaip el. parašai. Kadangi „TransferGo“ komanda dirba iš keturių skirtingų šalių, tokie palengvinimai kompanijai buvo itin svarbūs“, – teigia D. Dvilinskas.

„TransferGo“ veiklą ir toliau prižiūrės Jungtinės Karalystės finansinių paslaugų priežiūros tarnyba, tarptautinius finansinius pervedimus atlikti leidžianti šios šalies licencija bus naudojama ir toliau. Papildoma Lietuvos banko išduota elektroninių pinigų licencija yra platesnė nei turima Jungtinėje Karalystėje, todėl atvers kelią naujų produktų kūrimui ir leis dar labiau pagerinti turimas paslaugas.

Šalies elektroninių pinigų licencijos siekiančios įmonės turi atitikti griežtus reikalavimus: įmonė turi būti įsteigta Lietuvoje, turėti reikalingą kapitalą, nepriekaištingą akcininkų reputaciją, tinkamas duomenų apsaugos sistemas ir atitikti Nacionalinio saugumo interesus.

„TransferGo“ yra sėkmingiausias pastaraisiais metais itin gyvybingos Lietuvos finansinių technologijų startuolių ir bendrovių ekosistemos veikėjas. Įmonė šiuo metu vienija beveik 100 specialistų komandą, įsikūrusią kompanijos padaliniuose Vilniuje, Berlyne, Londone ir Varšuvoje. Iš viso „TransferGo“ paslaugas teikia 47 valstybėse ir per penkerius metus yra pritraukusi daugiau nei 20 mln. JAV dolerių investicijų. Šiuo metu „TransferGo“ turi apie 650 tūkst. klientų visame pasaulyje. Per mėnesį bendrovė pritraukia maždaug 30 tūkst. naujų vartotojų.

Pranešimą paskelbė: Kotryna Dzikaraitė, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą