Politika ir teisė

Teisingumo ministras J. Bernatonis išvyksta į Ukrainą

Kaip užtikrinti Ukrainos teismų nešališkumą ir nepriklausomumą, kokios patirties iš kitų valstybių gali pasimokyti Ukraina? Apie tai Kijeve kalbės teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Vizito Ukrainoje metu J. Bernatonis dalyvaus konferencijoje „Konstitucinė reforma: nepriklausomo, atskaitingo, atviro ir efektyvaus teisingumo skatinimas“. Ministras taip pat planuoja susitikti su Ukrainos teisingumo ministru, Konstitucinio ir Aukščiausiojo teismų pirmininkais.
„Noriu pasveikinti Ukrainą, ryžtingai užtikrinančią demokratinę ir eurointegracinę kryptį, keičiant konstitucines nuostatas ir reformuojant Ukrainos teisminę sistemą. Konstitucinės reformos dalis, susijusi su teismine valdžia, yra itin reikšmingas žingsnis stiprinant teismų sistemą, užtikrinant teismų veiklos nepriklausomumą ir nešališkumą, didinant teismų veiklos efektyvumą bei kovojant su korupcija“, – sako teisingumo ministras J. Bernatonis.
Anot ministro, prieš Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare 2004 m., mūsų šalyje taip pat buvo vykdomos didelės apimties struktūrinės reformos. Lietuvos nueitas kelias eurointegracijos procese leidžia mums suprasti sunkumus, su kuriais šiuo metu susiduria Ukraina.
„Siekiant realių pokyčių reikia ilgai ir nuosekliai dirbti, todėl, nepaisant pastaruoju metu Ukrainoje žengiamų svarbių žingsnių, būtina nesustoti ir toliau stiprinti teisės viršenybę, kuri yra būtina sąlyga sėkmingam politinių ir ekonominių reformų Ukrainoje tęsiniui“, – sako J. Bernatonis.
Ministras pažymi, kad Lietuvos ekspertai prisideda prie pagalbos ir paramos teikimo Ukrainos teisingumo sistemos reformai. Lietuva pasirengusi suteikti visokeriopą pagalbą ir paramą įvairiose teisinės sistemos reformos srityse.
„Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi, nes teisės viršenybė, pagarba žmogaus teisėms ir patikima teisinė sistema yra kertiniai elementai siekiant sėkmingos eurointegracijos“, – įsitikinęs J. Bernatonis.
Ministras taip pat planuoja kalbėti apie elektroninių viešųjų ir administracinių paslaugų didėjimą mūsų šalyje ir galimybes pasidalinti Lietuvos patirtimi su Ukraina.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą