IT naujienos

Informacijai gresia pavojus: 9 iš 10 naudotojų asmeninius duomenis saugo skaitmeniniuose įrenginiuose

Remiantis neseniai „Kaspersky Lab“ atliktos apklausos rezultatais, dabar skaitmeniniuose įrenginiuose 88 proc. naudotojų laiko gausybę privačios informacijos. Deja, dar daug prietaisų yra neapsaugoti, todėl jie gali lengvai tapti priešais – kibernetiniams nusikaltėliams suteikti galimybę pasisavinti ir pasinaudoti naudotojų duomenimis.

Beveik pusė (48 proc.) naudotojų skaitmeniniuose įrenginiuose saugo elektroninio pašto ir interneto paskyrų slaptažodžius, prisijungimo duomenis; ketvirtadalis (28 proc.) – finansinius duomenis, įskaitant banko rekvizitus, mokėjimo įgaliojimus ir PIN kodus. Šią informaciją turėdami po ranka naudotojai patogiai įeina į savo paskyras arba mokėjimo sąskaitas internete, tačiau kartu jų įrenginiai tampa labai patrauklūs ir potencialiai pelningi kibernetiniams nusikaltėliams. Remiantis ir 2015 m. rugpjūtį Lietuvoje atliktos apklausos rezultatais, dauguma Lietuvos naudotojų (80 proc.) pripažino mobiliuosius įrenginius (išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius) laikantys saugesniais įrenginiais.

9 iš 10 respondentų (87 proc.) išmanieji telefonai yra populiariausi prietaisai, kuriuose saugomi privatūs duomenys, įskaitant elektroninio pašto pranešimus, kontaktinius duomenis ir slaptą informaciją. Po jų seka kompiuteriai (84 proc.) ir planšetės (76 proc.). Nors skaitmeniniuose įrenginiuose saugoma vis daugiau asmeninės informacijos, 2 iš 5 planšečių naudotojų (17 proc.) vis dar pripažįsta savo prietaisams netaikantys slaptažodžio apsaugos ir saugumo sprendimų. Taip pat elgiasi apie 13 proc. išmaniųjų telefonų ir 3 proc. kompiuterių naudotojų. Todėl tokie prietaisai gali lengvai tapti skaitmeniniais priešais – išduoti šeimininkų paslaptis ir atskleisti konfidencialią informaciją.

Kibernetinių žinių stygius ir negebėjimas apsaugoti savo prietaisų atsispindi ir kitoje neseniai „Kaspersky Lab“ surengtoje viktorinoje. Jos metu nustatyta, kad tik 8 proc. naudotojų iš savo prietaisų nedelsiant ištrina asmeninę informaciją ir tik 2 iš 5 (17 proc.) sukuria slaptažodžiu apsaugotus dokumentų su asmenine ir slapta informacija aplankus. Tik 7 proc. užšifruoja duomenis nuo smalsių akių. Negana to, ketvirtis (27 proc.) naudotojų mano, kad jie visiškai neturi konfidencialios informacijos, nors įrenginiuose saugo slaptažodžius, naršyklės istoriją, adresatų sąrašus, pranešimus ir t. t.

„Skaitmeniniai prietaisai glaudžiai susiję su mūsų gyvenimu realiame pasaulyje. Naudotojai nė nesusimąstydami vis daugiau informacijos patiki išmaniesiems telefonams, planšetėms ir kompiuteriams. Minėtos informacijos svarba ir saugumas dažnai nepelnytai nuvertinami – naudotojams svarbu, kad prieiga būtų kuo saugesnė. Iš tikrųjų labai svarbu konfidencialius duomenis ir mobiliuosius įrenginius nuo kibernetinių nusikaltėlių apsaugoti saugumo sprendimais ir slaptažodžiais. Tik tada asmeniniai duomenys bus saugūs“, – pažymi Viktoras Jablokovas, „Kaspersky Lab“ mobiliųjų produktų linijos vadovas.
Kad skaitmeniniai draugai nevirstų priešus, „Kaspersky Lab“ pataria visada prietaisuose ir interneto paskyrose nustatyti sudėtingus slaptažodžius, taikyti patikimą saugumo sprendimą, pavyzdžiui, „Kaspersky Total Security – Multi-Device“, atsakingai jungtis prie svetainių ir siųstis programas, ypač naudojantis nesaugiais „Wi-Fi“ tinklais.

Taip pat galite patikrinti savo kibernetinių žinių lygį čia: https://blog.kaspersky.com/cyber-savvy-quiz/
Norėdami daugiau sužinoti apie tai, kaip apsisaugoti nuo grėsmių internete, apsilankykite:  https://blog.kaspersky.com/tag/cybersavvy.

Apie „Kaspersky Lab“
„Kaspersky Lab“ – didžiausia pasaulyje privati bendrovė, kurianti IT saugumo užtikrinimo programinius sprendimus. Bendrovė yra viena iš keturių geriausių „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistemų kūrėjų. Jau daugiau nei šešiolika metų „Kaspersky Lab“ kuria efektyvius apsaugos sprendimus korporacijoms, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovėms bei privatiems naudotojams. Didžiojoje Britanijoje registruotos „Kaspersky Lab“ technologijos ir sprendimai apsaugo daugiau nei 400 milijonų naudotojų beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą