Politika ir teisė

Teisingumo ministerija kviečia politines partijas teikti savo narių sąrašus

Teisingumo ministerija primena, kad vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Šiemet partijos sąraše turi būti ne mažiau kaip 2000 narių.
Jei partija sąrašo nepateikia iki kovo 1 d. ar pagal pateiktą sąrašą bus nustatyta, kad jame yra mažiau nei 2000 narių, ji negali pretenduoti į iš valstybės biudžeto skiriamus asignavimus ir dalyvauti šių metų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
Iki šios dienos 11 partijų Teisingumo ministerijai jau pateikė savo narių sąrašus. Tai jau padarė kelios didžiosios Lietuvos partijos: Lietuvos socialdemokratų partija, partija Tvarka ir teisingumas, Darbo partija.
Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą.
Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu, jį turi pateikti prisijungęs prie informacinės sistemos per www.epaslaugos.lt portalą. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.
Primintina, kad praėjusių metų gruodį įsigaliojus Politinių partijų įstatymo pataisoms, partijoje turi būti ne mažiau kaip 2000 narių. Jei politinė partija neturi tokio narių skaičiaus, ji negalės elektroniniu būdu pateikti savo narių sąrašo.
Partijos narių sumažėjus daugiau nei įstatymų leidžiamas minimumas, partija likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti.
Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 38 partijos (1 iš jų likviduojama), kurių bendras narių skaičius siekia beveik 119 tūkstančių.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą