Verslas

Tarptautinė siuntų bendrovė „Venipak“ pirmąjį pusmetį augo visose grupės šalyse

Nepaisant atšauktų pandemijos ribojimų ir sunkumų dėl prasidėjusio karo Ukrainoje, tarptautinė siuntų bendrovė „Venipak“ 2022 m. pirmąjį pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo beveik trečdaliu. Ne mažiau ambicingus tikslus bei plėtros planus įmonė numato ir antrai metų pusei.  

Palyginus su pirmuoju 2021 m. pusmečiu, šiemet „Venipak“ įmonių grupė augo 29 proc. Lietuvoje augimas siekė 27 proc., Latvijoje 43 proc., Estijoje 26 proc. Veiklą išplėtusi į Lenkiją, bendrovė šioje šalyje fiksavo 28 proc. didėjusį klientų krepšelį. Šių metų pirmojo pusmečio „Venipak“ apyvarta pasiekė 32 mln. Eur.

Plėtrai vietos yra

„Nepaisant sudėtingų geopolitinių aplinkybių, išlaikėme augimą. Tai, kad sugebėjome atsilaikyti prastėjant ekonominėms sąlygoms, lėmė daugelis dalykų. Pirmiausia, nuolatinės investicijos į klientų aptarnavimo kokybės gerinimą, darbuotojų motyvacijos sistemas. Ne mažiau svarbus verslo ir privačių klientų portfelio balansas bei augantis paštomatų utilizacijos procentas. Be to, sėkmingai veikiame krovinių gabenimo oru ir visapusiško užsakymo išpildymo (angl. e-fulfillment) segmentuose“, – teigia Justas Šablinskas, bendrovės generalinis direktorius.

Pasak J. Šablinsko, e-prekybos apimtys Baltijos šalyse dar nėra pasiekusios net Europos vidurkio, tad vietos verslo plėtrai tikrai yra. Skaičiuojama, kad e-fulfillment paslaugos poreikis Baltijos šalyse kasmet augs po 40–50 proc. Reaguodama į augantį poreikį, bendrovė investuoja didindama siuntų pralaidumą. Daugiau nei 4000 kv. m. praplėstas Vilniuje esantis  e-fulfillment sandėlis ir 2000 kv. m. padidintas šalia jo esantis siuntų rūšiavimo terminalas.

„Šalia turime ir septintą pagal dydį Europos rinką – Lenkiją, į kurią mūsų verslininkai vis dažniau atkreipia dėmesį, tad didelį fokusą dedame į neišnaudotą jos potencialą“, – priduria vadovas.

Numato investicijas, prireiks ir darbuotojų

Artimiausiuose „Venipak“ planuose – bekontakčių paštomatų tinklo plėtra Estijoje. Paštomatus bendrovė pradės statyti rudenį ir pirmajame etape tinklą planuoja išplėsti iki 150. Taip pat iki 2000 kv. m. bus plečiamas Taline esantis terminalas.

Antrojo, beveik 5000 kv.m. siuntų rūšiavimo terminalo atidarymas rudenį numatytas ir Latvijoje. Jį papildys ir naujas konvejeris – taip bendrovė ketina efektyvinti siuntų pristatymą į Baltijos šalis per 24 valandas. Artimiausios investicijos sudarys apie 3 mln. Eur.

„Ruošiamės tokiam pat intensyviam sezonui, koks buvo, tarkime, pernai. Į komandą galėsime priimti apie 200 naujų darbuotojų, aktyviau kviesime prisijungti ir individualiai veikiančius „Venipak“ draiverius. Įprastai šventiniu laikotarpiu, augame apie 40–50 proc. Žinoma, dėl tvyrančio neapibrėžtumo, turime  pasiruošę ir planą B, tačiau kol kas plėtros planų nestabdome“, – apibendrina J. Šablinskas.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Parašykite komentarą