Politika ir teisė

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininkas Valdas Rakutis ir Nyderlandų Karalystės ambasadorė Boni Horbach pabrėžė bendrus siekius ekonominiame bendradarbiavime ir abiejų šalių ūkio transformacijoje

2021 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Birželio 7 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės nariai kartu su Nyderlandų Karalystės ambasada surengė nuotolinę diskusiją tema „Lietuvos ir Nyderlandų ekonominio bendradarbiavimo ateities siekiai“.

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininko Valdo Rakučio nuomone, Nyderlandų Karalystės įmonės – vienos svarbiausių investuotojų, ir  Seimo nariai gali prisidėti, priimdami svarbius investuotojams ir pačiai Lietuvai sprendimus dėl profesinio rengimo, geresnės verslo ir mokslo sąveikos.

Nyderlandų Karalystės ambasadorė Boni Horbach (Bonnie Horbach) pažymėjo, kad ekonominis bendradarbiavimas puikus, Nyderlandų verslo informacinių technologijų ir kitų sričių atstovai džiaugiasi teigiama savo veiklos Lietuvoje patirtimi. Nyderlandų diplomatinės atstovybės Lietuvoje vadovė teigė, kad abiejų šalių siekis – rasti naujas ekonominio bendradarbiavimo galimybes, kaip padėti Lietuvai ir Nyderlandams kartu geriau kovoti su klimato kaitos ir kitais ateities iššūkiais.

Atsakydama į Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojos Laimos Andrikienės klausimą apie santykius su Kinija ir Baltarusija, B. Horbach pažymėjo žmogaus teisių ir demokratijos nuostatų svarbą laikantis vieningo požiūrio į bendradarbiavimo su šiomis šalimis plėtrą.

Tarpparlamentinių ryšių grupės nariai, Nyderlandų ir Lietuvos diplomatai, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai diskutavo apie būtiną geresnę informacijos anglų kalba sklaidą, Klaipėdos uosto plėtrą siekiant sėkmingai transformuoti ūkį, geriau bendradarbiauti vėjo energetikos, sveikatos ir biotechnologijų, medžio konstrukcijų statybos, pastatų renovacijos, infrastruktūros ir kituose sektoriuose.

V. Rakutis pažymėjo, kad ekonominio bendradarbiavimo plėtra bus vieni iš svarbių klausimų numatomo Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės delegacijos vizito, skirto paminėti Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų Karalystės santykių 100-metį, metu.

Nyderlandų Karalystė yra 5 vietoje vertinant abiejų šalių prekybos apyvartą. Lietuvoje veikiančiose investuotojų iš Nyderlandų įmonėse dirba daugiau negu 7 tūkstančiai darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą