Buitis, Namai

Tarp vonios ir dušo kabinos pasirinkimo

Vonios kambaryje prasideda kiekvienas rytas, čia po vandens srove dingsta mieguistumas ir pasiruošiama besišypsančiu veidu sutikti naują dieną. Tad svarbu dieną pradėti estetiškai patrauklioje patalpoje. Nesvarbu kokio dydžio būtų kambarys, jo interjeras turi ir gali būti stilingas ir funkcionalus. Ir tam nereikia griauti sienų, kad vonios kambarys bent kiek primintų karališkų rūmų erdvius vonios kambarius su vaizdu į vandenyną. Teigiamas emocijas gali suteikti ir individualus bei apgalvotas interjeras. Tačiau planuojant interjerą, pirmasis klausimas kas bus vonios kambario ašis – vonia ar dušo kabina?

Dažnai interjero specialistai pasirinkimą tarp vonios ir duso kabinos išsprendžia greitai: kuomet patalpos plotas yra didesnis galima rinktis dušą ir vonią atskirai, kuomet vidutinis – vonią, o kuomet vonios kambarys mažas – dušą. Tačiau kyla klausimas, ar namus turime įrengti pagal savo poreikius ar mes turime taikytis prie namų? Namai turi tarnauti mums ir džiuginti, todėl ir šio pasirinkimo metu, derėtų atsižvelgti į poreikius ir pomėgius, o ne vonios kambario plotą.

Dušas yra greito gyvenimo būdo atributas. Dušo kabinos dažniausiai pasirenkamos, kuomet norisi tiesiog nusiprausti, bet jokių lyrinių išvedžiojimų, kaip yra vonioje. Dušo pasirinkimas taip pat dažnai motyvuojamas vandens sutaupymu, kadangi prausiantis po dušu sunaudojama perpus mažiau vandens nei vonioje. Tuo tarpu vonia pasirenkama mėgstančių spa malonumus, joje galima išsitiesti po ilgos darbo dienos ir atsipalaiduoti. Vonią taip pat mėgsta jaunos šeimos, turinčios mažų vaikų – jose vaikai mieliau prausiasi ir žaidžia.

Kita vertus, visuomet galima rasti ir kompromisą. Yra tam tikri vonios modeliai, kuriose galima praustis kaip duše – tam padeda specialus padas ir dušo sienelė. Taip pat yra dušo kabinos su aukštesniu padėklu, kuriame galima prisileisti daugiau vandens ir prisidės ant duše esančio suolelio pamirkyti kojas, maudyti mažus vaikus ar prausti šunį. Renkantis šiuos du viename produktus reikia atminti, jog jų kaina paprastai būna gerokai didesnė nei perkant vieną daiktą. Todėl, jei išsirinkote vonią su dušu, bet nuolat prausiatės po dušu, vonia taps dideliu ir brangiu dušo padėklu. Tad visuomet reikia apgalvoti planuojant vonios kambarį.

2 Comments

Parašykite komentarą