Studijos

Švietimo ministro paaiškinimų dėl brandos egzaminų laukia šiandien

Balandžio 15 d. didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) raštu kreipėsi į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrą, prašydama per dieną pateikti aiškius atsakymus dėl šių mokslo metų pabaigos.

Po šios savaitės LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro viešų pareiškimų dėl mokslo metų trumpinimo ir brandos egzaminų nukėlimo į birželio mėnesio pabaigą, mokytojai atakuoja LŠMPS klausimais.

„Ministras veikia neužtikrintai, švietimo sistema nepasiruošusi. Taip yra todėl, kad ministras neturi aiškios švietimo vizijos ir strategijos. Todėl siūlome į sprendimų priėmimą įtraukti švietimo ir mokslo profesinę sąjungą, kitus socialinius partnerius. Taip išvengtume nereikalingos įtampos ir chaoso“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

LŠMPS ministrui išsiuntė keturis Lietuvos mokytojų bendruomenei šiuo metu aktualiausius klausimus. Ministro prašoma per šiandien tiksliai atsakyti kurią tiksliai dieną bus baigti 2019/2020 metų mokslo metai. Prašoma pagrįsti ir paaiškinti, kuo remiantis nustatyta dabartinė brandos egzaminų data.

Be to, klausiama, ar keisis egzaminų turinys ir jų vykdymo forma. Mokytojų bendruomenei aktualu, kaip bus užtikrintas mokytojų darbo ir poilsio režimas, nustatytas Darbo kodekse, kituose teisės aktuose ir Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje.

„Klausimų yra daugiau. Pavyzdžiui, kaip bus užtikrintas socialinio atstumo laikymasis brandos egzaminuose. Kas atsakingas ir pasirūpins mokytojų asmens apsaugos priemonėmis nuo koronaviruso. Ar buvo tartasi su epidemiologais?“, – klausia E. Milešinas.

Pasak LŠMPS, iš ministro reikalaujama pateikti aiškų, pagrįstą planą, įvertintą sveikatos apsaugos specialistų.

„Negebėjimas spręsti einamųjų klausimų, rodo politinės lyderystės stoką ir nuovokos stygių, nekalbant apie platesnį ilgalaikį požiūrį. Mokiniai mokyklose mokomi 12  metų, tačiau brandos egzaminai, trunkantys kelias savaites, užlaužia sistemą. Iš šios situacijos turime pasimokyti ir išeiti stipresni. Toliau taip tęstis negali“, – pabrėžia LŠMPS vadovas.

LŠMPS primena, kad prieš priimant visai Lietuvos švietimo sistemai ir jos ateičiai svarbius sprendimus LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra įsipareigojusi juos derinti ar vykdyti informavimo ir konsultavimosi procedūras su Lietuvos švietimo ir mokslo kolektyvinę sutartį pasirašiusiais socialiniais partneriais.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Pranešimą paskelbė: Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

Parašykite komentarą