Verslas

Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Subsidijos gali būti išmokėtos iškart už kovą ir balandį“

2020 m. balandžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Prieš Velykas startavo pirmi karantino subsidijų mokėjimai savarankiškai dirbantiems asmenims. Žmonės gavo išmokos dalį už kovą, skaičiuojant nuo karantino pradžios. Visa išmoka – 257 Eur už balandį – žmones pasieks tik gegužę. Taip pat rytoj arba pirmadienį prasideda mokėjimai už prastovas. Tai dosniausia valstybės paramos forma, jai numatyta net 1 milijardas 138 milijonai eurų.

Ekonomistai sutaria, kad sveikatos krizė perauga į ekonominę ir valstybės fiskalinis atsakas turi būti greitas. Kiekviena diena atneša nuostolius, ir įmonės susiduria su pinigų trūkumo problema. Valstybė įsipareigojo padengti didžiąją dalį darbo užmokesčio kaštų, tačiau paskolų smulkiajam verslui priemonės startavo ne visa apimtimi.

Vakar Pandemijos ekonomikos grupėje pasiūliau mintį suderinti darbo užmokesčio subsidijavimą su likvidumo problemos sprendimu ir išmokėti visą subsidijų sumą už kovą ir balandį įmonėms ir savarankiškai dirbantiems asmenims. Turime pasitikėti verslu, nes gaudami subsidijas verslai įsipareigoja savo darbuotojams. Gavus didesnę pinigų injekciją, bus galima laiku paimti reikalingas paskolas tolimesniam verslo palaikymui. Subsidijų šiai dienai paprašyta kiek daugiau nei 31 tūkstančiui asmenų. Duomenys skelbiami čia.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą