Verslas

Šventiniu laikotarpiu ESO trumpina elektros tinklo rekonstravimo darbus

Prasidėjus šventinei savaitei, ESO informuoja gyventojus apie sumažintas elektros skirstymo tinklo darbų apimtis ir sutrumpintą atliekamų darbų laiką.

Atsižvelgiant į sugriežtintas karantino sąlygas ir artėjančias šventes, ESO peržiūrėjo elektros tinklo rekonstravimo darbų grafikus ir sutrumpino pirmadienį – trečiadienį numatytų darbų laiką, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų dėl planuojamų elektros tiekimo atjungimų. Šiomis dienomis nebus nė vieno atjungimo, ilgesnio nei 6 val., o vidutinė planuojama atjungimo trukmė mažinama 22 proc., iki 4,3 val. Darbus bus siekiama atlikti per dar trumpesnį laiką. Rugsėjo – lapkričio mėnesiais elektros atjungimai buvo maždaug 2 valandomis trumpesni nei planuota. Didelė dalis numatytų darbų buvo perkelta į kitus metus, todėl dėl planinių darbų atjungiamų klientų skaičius šią savaitę sumažės 43 proc.

Kaip ir buvo skelbta anksčiau, planiniai darbai nebus vykdomi gruodžio 24 – 27 d. ir gruodžio 31 d. – sausio 1 d. Švenčių dienomis ESO rūpinsis tik gedimų šalinimo darbais, pavyzdžiui, jei ant elektros linijos užvirto medis, dėl kitų priežasčių sugedo elektros linija ar transformatorinė, nustatyti kritiniai tinklo defektai ar sugedo kiti elektros ar dujų tinklo įrenginiai.

ESO atsiprašo tų gyventojų, kuriems šią savaitę dar teks patirti laikinų nepatogumų ir prašo supratimo, kadangi tie planiniai darbai, kurių perkelti į vėlesnį laikotarpį nėra galimybės, atliekami siekiant pašalinti kritinius defektus arba aplinkinių gyventojų labui – reaguojant į gyventojų kreipinius dėl elektros tiekimo patikimumo, kokybės ar galios užtikrinimo.

ESO specialistai visada siekia užtikrinti, kad suplanuotas elektros tinklo atjungimas būtų kuo trumpesnis. Jeigu gyventojai informuoja apie ypatingas situacijas, ieškoma sprendimų, kada ir kuriuo laiku galėtų būti atlikti darbai arba esant galimybei prijungiami generatoriai laikinam elektros tiekimui užtikrinti.

Duomenys realiu laiku apie šalyje vykdomus ESO darbus pateikiami skaitmeniniame žemėlapyje adresu eso.lt/zemelapis. Jei gyventojams kiltų klausimų ar jie norėtų pasitikslinti dėl ESO atliekamų būtiniausių darbų laiko, trukmės, planuojamos darbų pabaigos, prašome skambinti nemokamu telefonu 1852. 

Pranešimą paskelbė: Tadas Markevičius, Ignitis grupė, UAB

Parašykite komentarą