Korona virusas - Karantinas

„Švaros broliai“ ėmėsi neatlygintinai dezinfekuoti medikų vaikų darželius

Bendrovė „Švaros broliai“ trečiadienį pradėjo nemokamai dezinfekuoti COVID-19 pandemijos metu vis dar veikiančius Vilniaus vaikų darželius bei lopšelius, kuriuose sostinės savivaldybės iniciatyva prižiūrimi su koronaviruso grėsme kasdien iš arti susiduriančių medicinos darbuotojų vaikai. Šias priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko medikų šeimų vaikai, kurių abu tėvai dirba gydymo įstaigose ir negali likti namuose.

Karantino metu sostinėje veikia apie 30 tokių darželių, kuriuose suformuotos mažos, 3-6 vaikų grupės, kad prireikus virusą būtų galima greitai lokalizuoti.

„Pandemijos akivaizdoje medikai yra ir svarbiausia, ir tuo pat metu pažeidžiamiausia visuomenės dalis. Besirūpindami visos šalies gyventojų sveikata, jie ir jų šeimos rizikuoja labiausiai. Dezinfekuodami medicinos darbuotojų vaikų darželius džiaugiamės galėdami savo kompetencijas bei resursus panaudoti visokeriopai pagalbai jiems“, – sako „Švaros brolių“ vykdomasis direktorius Ignas Pranskevičius.

Pirmasis darželis „Gintarėlis“ Baltupiuose jau dezinfekuotas trečiadienį, vėliau „Švaros brolių“ specialistai šias procedūras kas savaitę atliks kitose veikiančiose priešmokyklinio ugdymo įstaigose.

„Verslo iniciatyvos, padedančios užtikrinti pandemijos akivaizdoje turbūt sudėtingiausiomis sąlygomis gyvenančios miestiečių bendruomenės saugumą, šiuo kritiniu laikotarpiu yra itin sveikintinos“, – pažymi Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Renkasi dezinfekciją profilaktiškai

Pasak I. Pranskevičiaus, patalpų, kurias galėjo paveikti COVID-19, dezinfekciją atlieka labiausiai patyrusi ir papildomai apmokyta įmonės darbuotojų komanda, naudodama specialią metodiką ir tam skirtas dezinfekcines medžiagas bei apsaugos priemones. Šiai veiklai bendrovei licenciją suteikė LR Sveikatos apsaugos ministerija, o tokią paslaugą gali užsisakyti bet kuri įmonė ar organizacija.

„Kartais tokia dezinfekcija atliekama uždarose erdvėse, kuriose jau buvo aptiktas koronavirusas ar jose lankėsi juo užsikrėtęs žmogus. Tačiau dažniausiai organizacijos renkasi dezinfekuoti savo patalpas profilaktiškai, norėdami užtikrinti jose veikiančių žmonių saugumą“, – pažymi I. Pranskevičius.

Procedūros metu pirmiausiai nuvalomi purvini ir dažniausiai liečiami paviršiai, jie paruošiami dezinfekavimui. Tik tuomet naudojamos greito poveikio dezinfekcijos priemonės ir įranga – šalto ir karšto rūko generatoriai bei purkštuvai, kurie pasiekia visas ertmes ir padengia paviršius mūsų akiai nematomu dezinfekciniu sluoksniu. I. Pranskevičius akcentuoja, kad jis sunaikina ne tik COVID-19, bet ir kitus ant paviršiaus patenkančius virusus.

„Ne mažiau svarbi ne tik patalpų, bet ir oro dezinfekcija. Tinkamai paruošus ir reguliariai dezinfekuojant patalpas bei jose esantį orą, galima užtikrinti saugią, darbui ar ugdymui tinkamą aplinką“, – teigia specialistas.

Dezinfekuoja ir policijos automobilius

„Švaros broliai“ nuo antrosios karantino savaitės taip pat ėmėsi dezinfekuoti ir dalį Vilniaus policijos automobilių. Bendrovės švaros centruose pasirūpinama visapusišku didžiausiai rizikai priskiriamų ir daugiausiai žmonių vežiojančių pareigūnų transporto priemonių išvalymu.

Procedūros metu kruopščiai nuplaunama automobilių išorė, dezinfekuojami salonai. Specialių biologinių priemonių pagalba iš salonų pašalinami kenksmingi organizmai, pasirūpinama ir transporto ventiliacijos sistemos apsauga.

„Švaros broliai“ yra didžiausias Lietuvoje specializuotas automobilių plovimo ir patalpų valymo tinklas, jau du dešimtmečius teikiantis visapusiškas švaros paslaugas. Bendrovė valdo savitarnos plovyklų, švaros centrų ir itin pažangių tunelinių plovyklų tinklą penkiuose Lietuvos miestuose.

Parašykite komentarą