Verslas

Susitikimas su darbdaviu už įmonės ribų: klaidos, kurių reikėtų vengti

Šiandieninės tendencijos rodo, kad vis daugiau darbo santykių užsimezga už organizacijų ribų – konferencijose, parodose, karjeros dienų mugėse. „Šiuolaikinė dinamiška darbo rinka lemia tai, kad planuoti karjerą ir kaupti vertingas patirtis pradedama vis anksčiau ir šis procesas tęsiasi visą gyvenimą. Tradicinių darbo paieškos būdų, pavyzdžiui, CV siuntimo elektroniniu paštu, jau nebeužtenka. Didelis dėmesys skiriamas ryšiams megzti susitikimų su verslo atstovais, potencialiais darbdaviais ar partneriais metu“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Ugnė Narkevičiūtė.

Prieš kovo 17 d. VGTU Karjeros dienų metų vyksiančią Įmonių kontaktų mugę U. Narkevičiūtė sako sulaukianti daugybės studentų ir absolventų klausimų apie teisingą pasiruošimą susitikimui su darbdaviu. Anot jos, tokie susitikimai skiriasi nuo darbo pokalbių, todėl svarbu išvengti kelių esminių klaidų.

Nepamirškite kelių CV kopijų

Šiais technologijų laikais atvykus į darbo pokalbį retai prašoma turėti savo gyvenimo aprašymą (CV) popieriniu formatu. Tačiau susitinkant su potencialiu darbdaviu konferencijose ar karjeros dienų mugėse būtina turėti atspausdintą CV. „Gali prireikti net keliolikos kopijų, jei ketinate susitikti su kelių įmonių atstovais“, – atkreipia dėmesį U. Narkevičiūtė.

Anot jos, gerai parengto CV taisyklės lieka tos pačios: kokybiška, reikalavimus atitinkanti nuotrauka, išsamus patirties ir gebėjimų aprašymas, nereikalingos informacijos pertekliaus vengimas, sklandus, taisyklingas, be skyrybos ir rašybos klaidų tekstas, tiksliai nurodyti kontaktiniai duomenys.

VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė atkreipia dėmesį, kad nereikėtų aklai kopijuoti pavyzdinių CV, kurių gausu internete: „Rengiant CV galima atsižvelgti į įvairius pavyzdžius, patarimus, tačiau tekstas turėtų būti individualus ir atspindėti asmenybę, kurią gyvai susitinka darbdavys. Be to, labai svarbu nemeluoti ir pateikti teisingą informaciją, nes labai lengvai galima ją patikrinti“.

Neklausinėkite to, ką galima rasti internete

Keičiantis karjeros planavimo suvokimui, šiandien naujomis galimybėmis domisi visi – tiek pirmo kurso studentai, tiek studijas baigę ir net darbo rinkoje jau įsitvirtinę asmenys. Norint išsiskirti tarp daugybės konkurentų, prieš dalyvaujant konferencijose ar karjeros mugėse reikėtų atlikti keletą namų darbų.

Visų pirma – būtina jau prieš renginį išanalizuoti dalyvaujančių įmonių sąrašą, pasidomėti, kur stovės įmonių stendai, susiplanuoti vizitus juose pagal asmeninius prioritetus. Siūloma pirmiau susitikti su tų įmonių atstovais, kurių darbo pozicijos domina mažiau – tokie pokalbiai gali tapti puikia treniruote prieš susitikimą su labiausiai trokštamu darbdaviu.

VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė primena, kad iš anksto reikėtų daugiau pasidomėti ir apie pačias įmones, kad pokalbio metu užduodami klausimai būtų konkretūs ir parodantys susidomėjimą. „Visada reikėtų papildomai pasiskaityti apie įmonių kultūrą, vertybes, struktūrą ir siūlomas darbo vietas. Atlikus išankstinę analizę galima žymiai tikslingiau paskirstyti pokalbio laiką bei savo žiniomis nustebinti įmonės atstovus“, – pataria U. Narkevičiūtė.

Nepamirškite esminių dalykų

Susitikimas su potencialiu darbdaviu konferencijose ar mugėse vyksta kitaip nei darbo pokalbiuose – darbdavys nėra matęs interesanto CV, todėl nežino jo gebėjimų, turimos patirties. Čia ypač svarbus tampa pirmasis ir bendras paliktas įspūdis.

„Susitikus su potencialiu darbdaviu patariama prisistatyti, susipažinti, plačiau pasikalbėti apie įmonę, paklausti apie karjeros galimybes ir palikti savo CV, apsikeisti kontaktais ir susitarti dėl grįžtamojo ryšio“, – pagrindinius susitikimo etapus primena VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė.

U. Narkevičiūtė atkreipia dėmesį, kad prieš pokalbį pats kandidatas turėtų pagalvoti, kodėl norėtų dirbti konkrečioje įmonėje – tai leis geriau parodyti motyvaciją, padės susikoncentruoti ties asmeniniais pasiekimais ir savybėmis, kurios yra tinkamos norimai pozicijai užimti.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. 2014–2015 m. „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia“ reitinguose VGTU užima 45 vietą ir yra Lietuvos techninių universitetų lyderis. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 14 institutų, 3 mokslo centruose, 33 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.

Parašykite komentarą