2022 m. liepos 19 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)
Lietuvos paštui (LP) toliau atleidžiant darbuotojus, naikinant skyrius ir ketinant drastiškai pakelti leidinių pristatymo kainas, socialdemokratai įspėja, kad ši įmonė peržengė „visas raudonąsias linijas“.
Frakcijos atstovų teigimu, atsakomybę už tai, kad valstybės akcinės bendrovės veiksmai prieštarauja viešajam interesui, turi prisiimti susisiekimo ministras, Laisvės partijos atstovas Marius Skuodis.
„Akivaizdu, kad ministras nesusitvarko su jam pavaldžiomis valstybės įmonėmis. Ministrui dera prisiminti, kad LP turi atliepti ir viešąjį interesą – nepalikti gyventojų be paslaugų ten, kur jokios alternatyvos žmonėms nėra prieinamos. Daugelis žmonių, gyvenančių atokiau nuo regionų centrų, po visokiausių „karpymų“ jų tiesiog nebegaus“, – sako socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.
Jis primena, kad LP vadovė patenka į didžiausią algą gaunančių vadovų dešimtuką (8 800 EUR, nedaug atsilieka nuo Prezidento), bet jos vadovaujama įmonė „nesitraukia iš skandalingų antraščių ir vis skundžiasi dėl nuostolių“.
„Antrus metus iš eilės paštas kelia leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose: pernai jos padidėjo dvigubai, o nuo kitų metų augs net 10 kartų. Neva dėl prastos įmonės finansinės padėties paštas atleis 600 darbuotojų, nors 2021 m. gavo virš 111 mln. eurų pajamų ir šiuo metu kraustosi į naują prabangų biurą“, – pažymi K. Vilkauskas.
Pasak parlamentaro, ligšioliniai bandymai „sugrąžinti paštą į doros kelią“ nedavė rezultatų.
„Pašto vadovė sako, kad didžiausius nuostolius paštui atneša tradicinės paslaugos! LP grasina dar didinti įkainius. Visai suįžūlėjo. Reikia galvoti apie radikalesnes poveikio ir drausminimo priemones“, – priduria K. Vilkauskas.
Parlamentaras pritaria leidėjų pasipiktinimui dėl LP sprendimo didinti pristatymo kainas. Leidėjai prognozuoja, kad pristatymas taps brangesnis nei leidinys. Dėl to laikraščių ir žurnalų prenumerata pabrangs kelis kartus.
Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas nesutinka su ministerijos argumentais.
„Deja, susisiekimo ministras, kaip jau būdinga dabartinei valdžiai, tik pabarė pašto vadovybę dėl blogos komunikacijos, tačiau po to paragino dar labiau optimizuoti veiklą“, – vertina T. Bičiūnas.
Jis atkreipia dėmesį į viceministrės A. Vaiciukevičiūtės žodžius, esą leidinių pristatymas yra vykdomas konkurencingos rinkos sąlygomis, todėl negali būti subsidijuojamas, kad nebūtų iškreipta rinka.
„Laikraščius prenumeruoja senjorai, rajonų gyventojai. Kodėl tai staiga virto didelės prabangos dalyku?“ – klausia parlamentaras.
Jo žiniomis, vietoj pašto skyrių paštas siūlo žmonėms mobiliuosius paštininkus, kurie dirbs tik 15 min. kasdien.
„Vargu, ar žmonės galės susimokėti mokesčius, nes šie „mobilieji paštininkai“ bus užsiėmę prekyba! Jau parengti prekių katalogai žmonėms dalinti, o apie pašto paslaugas gyventojai tik gandus gaudo“, – sako jis.
Parlamentarus pasiekia skundai dėl laiku nepristatomų pensijų.
„Žmonės priversti „budėti“ laukdami paštininko ir vis tiek gauna atsakymą, kad paštininkas jų nerado“, – nurodo T. Bičiūnas.
Dėl pašto skyrių naikinimo Juodupės ir Kamajų miesteliuose Seimo narys socialdemokratas Vidmantas Kanopa jau kreipėsi į susisiekimo ministrą M. Skuodį, tačiau ministerija atrašė, esą sprendimus dėl pašto paslaugų ir padalinių išdėstymo priima „akcinės bendrovės Lietuvos pašto vadovybė“.
Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius