Transportas

Susisiekimo ministerijoje veiklą atnaujins jūrinė patariamoji taryba

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šiandien nuotoliniame susitikime su Lietuvos jūrų laivybos atstovais sutarė kartu su jūrine bendruomene nustatyti šios srities strateginius prioritetus, bendradarbiauti sprendžiant laivų savininkams ir jūrininkams svarbius veiklos ir socialinius klausimus. Susitikime sutarta Susisiekimo ministerijoje atnaujinti jūrinės patariamosios tarybos veiklą, bendram darbui suburiant šios srities profesionalus.

Susitikime dalyvavo Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Jūrų kapitonų asociacijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos ir kitų socialinių partnerių atstovai. Sveikindamas susitikimo dalyvius su Lietuvos jūrų laivyno šimtmečiu, ministras pabrėžė jūrų transporto ir uosto reikšmę visos šalies susisiekimo sektoriaus konkurencingumui ir pakvietė jūrinę bendruomenę kartu ieškoti būdų jam didinti.

Laivų savininkams ir jūrininkams šiuo metu aktualus klausimas – nacionalinės laivų įgulų sudėties reglamentavimas. Lietuvos teisės aktais nustatyta, kad laivo įgulą turi sudaryti ne mažiau kaip pusė Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečių. Pastaruoju metu šalyje trūkstant kvalifikuotų jūrininkų, laivo mechanikų ir kitų profesijų atstovų, minėtas reikalavimas riboja galimybę įdarbinti daugiau trečiųjų šalių specialistų, ir tai apsunkina laivų įgulų formavimą. Susisiekimo ministerija numato kartu su socialiniais partneriais ieškoti bendro sutarimo bei kompromisinio sprendimo.

Lietuvos jūrininkų sąjunga kelia jūrininkams svarbius socialinius klausimus – dienpinigių, socialinės apsaugos ir sveikatos draudimo, gyventojų pajamų mokesčių, paslaugų teikimo užsienio šalių jūrininkams, tarptautinėse konvencijose numatytų teisių įgyvendinimo klausimus.

Ministro M. Skuodžio teigimu, aptartiems klausimams spręsti reikės dar ne vieno susitikimo, taip pat ir su kitomis ministerijomis, todėl svarbu nustatyti prioritetus ir visas suinteresuotas puses susodinti prie vieno stalo. Priimant sprendimus ypač svarbu įvertinti konkurencinę aplinką ir turėti ilgalaikę strategiją. Ministras pakvietė socialinius partnerius įsitraukti į bendras diskusijas ir pažadėjo atnaujinti jūrinės patariamosios tarybos veiklą.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą