Transportas

Susisiekimo ministerija – judriausia institucija Lietuvoje

Pasibaigus rugsėjo 16-22 d. vykusiai Europos judumo savaitei, šios tarptautinės iniciatyvos koordinatorė Aplinkos ministerija apibendrino rezultatus ir tradiciškai išrinko pačius judriausius – savivaldybę, valstybės instituciją, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, įmonę, dviratininką ir pėsčiąjį. Jau antrą kartą judriausia Lietuvos institucija pripažinta Susisiekimo ministerija.

„Kiekvienais metais matome, kaip auga mūsų gyventojų susidomėjimas aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, o šalies miestai vis labiau pritaiko ir plečia infrastruktūrą naujiems keliavimo būdams. Darnaus judumo sprendimai itin įvairūs, tačiau juos visus vienija noras keisti nusistovėjusius, neefektyvius procesus ir daryti tai kūrybiškai bei išmaniai“, – džiaugdamasis ministerijos darbuotojų aktyvumu sakė susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Europos judumo savaitės metu Susisiekimo ministerijos darbuotojai kvietė visuomenę ir vieni kitus daugiau judėti: kuo mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis, naudotis viešuoju transportu, dviračiu ar pasirinkti kitą aplinkai palankią susisiekimo priemonę. Prisijungę prie specialios interneto programėlės, darbuotojai visą savaitę dalyvavo žingsniavimo iššūkyje – iš viso buvo nueiti 2 901 673 žingsniai (apie 1994 km.).

Minint Tarptautinę dieną be automobilio, susisiekimo ministerijos kolektyvas taip pat organizavo ekskursiją po Vilniaus senamiestį ir jo prieigas. Ekskursijos metu buvo skaičiuojami žingsniai – iš viso nueita apie 10 tūkst. žingsnių. Po ekskursijos ministerijoje surengta viktorina, kurios tikslas – suteikti daugiau žinių apie darnų judumą ir alternatyvias transporto priemones.

Siekdama, kad miestuose būtų užtikrintas patogus ir aplinkai draugiškas susisiekimas, gerėtų eismo sauga ir didėtų miesto aplinkos patrauklumas, Susisiekimo ministerija rekomenduoja šalies savivaldybėms rengti darnaus judumo mieste planus. Juos jau yra parengusios 20 Lietuvos savivaldybių.

Galimybę skirti daugiau dėmesio darnaus judumo planams ir problemų sprendimui suteikė Europos Sąjungos fondų investicijos.

Daugiau informacijos apie Europos judumo savaitę rasite čia.

Oficialus Europos judumo savaitės puslapis – čia.

Pranešimą paskelbė: Žydrūnė Tursaitė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą