Buitis, Namai

Sunkus pasirinkimas tarp vonios ir dušo kabinos

Kuomet yra tik vienas pasirinkimas – galvos neskauda. Tačiau kai gali rinktis, tenka gerai apsvarstyti  variantus ir išsirinkti tokį, už kurį negrauši savęs vėliau. Nuostabu, kuomet dideliuose namuose galima įsirengti kelis vonios kambarius, kurių viename karaliautų vonia, kitame dušas, trečiame baseinas ir pirtis. Tačiau realybė yra kitokia ir dažnai gyvenantiems nedideliuose, senos statybos namuose, tenka tenkintis mažu  vonios kambariu, o pribrendus laikui daryti kapitalinį remontą spręsti ar palikti senutėlę vonią ar įsirengti dušą.

Ekonomija.
Atliktos studijos metu nustatyta, jog vidutiniškai per 8 minutes po dušu išnaudojami 62 litrai vandens. Naudojant ekonomiškas dušo galvutes labiau paskirstančias slėgį ir vandens srautą, šis skaičius gali būti mažesnis. Tuo tarpu vidutinei voniai pripildyti reikia 80 litrų vandens. Taigi jei po dušu nemiegate, sunaudojate gerokai mažiau vandens. Tuo labiau, jog pagulėjus pilnoje putų vonioje, dažnai reikia papildomai palįsti po dušu nusiplauti prausimosi priemones nuo odos bei išsiplauti plaukus.

Švara.
Jei žvelgiame į vonią ir dušą iš švaros perspektyvų, nugali dušo kabina. Nors vonioje atmirksta visas kūnas ir galime pašalinti purvą iš įvairiausių kūno vietelių, tačiau kur tas purvas dingsta? Teisingai – į tą patį vandenį,kuriame mirkstame. Tad nusiprausimas vonioje yra sąlyginis dalykas. Šis įrenginys labiau tinkama maloniam pagulėjimui po sunkios darbo dienos, tuo tarpu dušas skirtas prausimuisi.

Erdvė.
Kas užima didesnį grindų plotą? Žinoma, vonia. Tad taupant erdvę kambaryje verčiau pasirinkti dušą. Mažiausiai vietos užima kampiniai dušai, kurių pagrindas yra pusiau apvalus ar penkiakampis. Dušai be padėklų dažniausiai būna didesni, tad išties taupantiems erdvę geriau rinktis su padėklu.

Kompromisas?
Norima tiek dušo, tiek vonios? Kompromisą visuomet galima rasti. Pavyzdžiui, jei pasistatote vonią, galite įsigyti specialią dušo sienelę, kuri tvirtinasi prie vonios ir taip galite naudotis vonia, o prireikus dušo, užstumiate  sienelę. Galimas ir kitas variantas – dušas su gilesniu padėklu. 30-60 cm aukščio padėklas yra tarsi mini vonia, kurioje gali prisėsti, kurioje lengvai telpa jūsų augintinis ar vandens žaidimus gali žaisti mažyliai.

Taigi, renkantis tarp vonios ir duso kabinos svarbu įvertinti visus faktorius, šeimos galimybes ir gyvenimo būdą bei nuspręsti kas patogiau – vonia ar dušas arba rinktis kompromisinį variantą.

Parašykite komentarą