Sportas

Su viena pavara „Italian Baja“ lenktynes baigęs B. Vanagas bendroje įskaitoje užėmė šeštąją vietą

Lenktynininkas Benediktas Vanagas įrodė, jog didelis noras ir pasitikėjimas savo jėgomis gali būti stipresnis už techninius nesklandumus. Su suremontuota sankaba ir tik trimis veikiančiomis pavaromis paskutinį „Italian Baja“ lenktynių greičio ruožą pradėjęs „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ ekipažas sėkmingai pasiekė finišą ir net pakilo bendroje įskaitoje.
Penktajame varžybų greičio ruože Benedikto Vanago ir šturmano Sebastiano Rozwadowskio vairuojamas „Toyota Hilux“ bolidas finišavo devintas. 85 kilometrų trasoje lietuvio ir lenko tandemas užtruko 1 valandą 1 minutę ir 19 sekundžių. To pakako, kad bendroje „Italian Baja“ lenktynių įskaitoje Lietuvos atstovas iš septintos pozicijos pakiltų į šeštąją.
„Pasak amerikiečių mokslininkų, užsispyrimas yra trisdešimt procentų sėkmės. Tai, kad susiėmėme ir su komanda darėme viską, ką galime, davė rezultatą. Aišku, tai būtų neįmanoma be profesionalų kolegų. Juokas juokais, bet greičio ruožo pabaigoje man liko vienintelė ketvirta pavara, kuria galėjau naudotis. Vargšai žiūrovai, kurie bėgdavo į šonus matydami kaip mes atvažiuojame ir su rankiniu stabdžiu įveikiame posūkius,“ – iškart po finišo įspūdžiais dalinosi B. Vanagas.
Paskutiniojo ruožo nugalėtoju tradiciškai tapo šių metų Dakaro ralio čempionas Nasseras Al-Attiyah (56 min. 14 sek.). Katarietis triumfavo ir bendroje „Italian Baja“ lenktynių įskaitoje. Antras liko brazilas Reinaldo Varela, trečias – rusas Aleksandras Zheludovas.
„Absoliučioje įskaitoje esame šešti, manau, tai yra maksimalus įmanomas rezultatas – juk važiavome Pasaulio ralio maratono taurės etape. Pagrindinis tikslas buvo po pusmečio grįžti į tarptautines varžybas, su nauju šturmanu prisiminti savo greitį ir palengva grįžti į jį.
Kalbant apie naują šturmaną, su juo jaučiuosi komfortiškai. Mūsų laukia dar ilgas darbas, kad galėtume žaisti visais įmanomais niuansais, bet kaip pirmoms varžyboms Sebastiano darbą vertinu labai gerai,” – patirtį Italijoje ir naująjį partnerį S. Rowadowskį įvertino geriausio lietuvių rezultato Dakaro ralyje savininkas B. Vanagas.

Parašykite komentarą