Sportas

„Italian Baja“ ralyje kylantis B. Vanagas: bendraujant su naujuoju šturmanu daugėja komforto

Pasaulio ralio maratono taurės (FIA CCWC) etape Italijoje Benediktas Vanagas su šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu toliau gerina pozicijas. Trečiajame „Italian Baja“ varžybų greičio ruože „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ ekipažas 85 kilometrus nuskriejo per valandą ir 32 sekundes. Iš tryliktos pozicijos startavęs „Toyota Hilux“ bolidas kirtęs finišo liniją įsitvirtino septintoje vietoje.
„Galima sakyti, kad lenktynės prasidėjo šiandien. Prologas buvo labai trumpas ir mums pakankamai sudėtingas, nes startavome tarp lėtų varžovų – kovėmės su kuo nori, bet ne trasoje. Šios dienos progresas tikrai nemažas. Į sportinio automobilio sėdynę grįžau po pusmečio, tad jaučiausi neįprastai. Su naujuoju šturmanu turėjome daug darbo, po 170 šiandien įveiktų kilometrų pradedame susišnekėti ir jaučiu, kad komforto daugėja. Ranka nuvargo, vakarop ji nebeveikia taip, kaip turėtų. Iššūkių netrūksta, bet jie kol kas įgyvendinami, – “ telefonu po finišo kalbėjo B. Vanagas.
Greičiausiai trečiajame „Italian Baja“ greičio ruože važiavo katarietis Nasseras Al-Attiayah – 56 minutės ir 43 sekundės. Antras finišavo brazilas Reinaldo Varela (58 min. 7 sek.), trečias – rusas Aleksandras Zheludovas (58 min. 23 sek.).
„Varžovai, stovintys aukščiau mūsų, yra patyrę vilkai, Italijoje važiuojantys ne vienerius metus. Nauja viskas čia – tik mums. Džiaugiamės, kad yra už mus greitesnių, siekiame tobulėti ir tą darome. Esame kovinėje būsenoje, bet čia atvykome ruošti namų darbus, investuojame į ateitį. Ar pakilsime dar aukščiau, pamatysime rytoj. Bet bendrai vertinant, rezultatas yra geras,“ – sakė lenktynes tęsiantis Lietuvos pilotas.
Bendroje „Italian Baja“ lenktynių įskaitoje pirmauja Dakaro ralio čempionas Nasseras Al-Attiayah. B. Vanago ir S. Rozwadowskio ekipažas bendroje įskaitoje kol kas septintas. Nuo lyderių „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ ekipažas atsilieka lygiai šešiomis minutėmis. Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas dėl techninių kliūčių iš lenktynių pasitraukė po įvadinio greičio ruožo.
Priminsime, jog sekmadienį (06.28) lenktynininkai įveiks dar du greičio ruožus. Šios varžybos B. Vanagui – pirmosios po Dakaro ralyje patirtos riešo traumos. Italijoje lenktynininkas važiuoja su nauju šturmanu. Iš viso taurės etape varžosi 44 ekipažai.

Parašykite komentarą