Transportas

„Stena Line“ įsigijo teisę vykdyti veiklą Ventspilio uosto keltų terminale bei toliau plečiasi Baltijos jūroje

Šiandien Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ paskelbė, jog įsigijo teisę vykdyti veiklą Ventspilio uosto (Latvija) keltų terminale. Tai yra naujausia iš daugelio investicijų Baltijos regione, įskaitant atnaujintus keltus ir naujų maršrutų paleidimą.

Veiklos teisių Latvijos uosto terminale įsigijimas – tai naujausias plėtros žingsnis, kuriais siekiama paremti ilgalaikį „Stena Line“ augimą perspektyviame Baltijos jūros regione. Bendrovė nuo 2012 m. siūlo maršrutą tarp Ventspilio ir Nineshamno (Švedija), o šiandienos naujienos patvirtina ilgalaikį „Stena Line“ įsipareigojimą Ventspiliui – vienai iš strateginių „Stena Line“ vietų Baltijos jūroje.

Tiesioginis Ventspilio operacijų valdymas suteiks „Stena Line“ galimybes ateityje plėsti veiklą, nes Latvijos, kaip jūrinės valstybės, svarba ir toliau auga, o prekybos apimtys didėja.

„Baltijos jūra yra mums itin svarbus regionas, o investicijos Ventspilyje rodo, kad esame pasiryžę plėtoti savo verslą Latvijoje. Šiuo strateginiu žingsniu užsitikrinome ilgalaikes pozicijas svarbioje mums Europos tinklo dalyje ir nekantriai laukiame, kada galėsime dirbti su savo klientais ir partneriais, kad ir toliau plėtotume savo veiklą regione“, – teigia „Stena Line“ generalinis direktorius Niclasas Martenssonas.

Dėl didėjančios klientų paklausos Latviją ir Švediją jungiančiame maršrute neseniai reikėjo padidinti pajėgumus dviem keltais: „Stena Baltica“ ir „Stena Scandica“. Nauji keltai 30 proc. padidino krovinių gabenimo maršrute pajėgumus, taip pat pasiūlė naują modernią patirtį laive, kuriame telpa iki 970 keleivių.

Taip pat ir 2021 bei 2022 m. buvo atnaujintas maršrutas Liepoja (Latvija) – Travemiundė (Vokietija), 40 proc. padidinant krovinių gabenimo pajėgumą keltais „Stena Livia“ ir „Stena Flavia“, taip gerokai sutrumpinant perplaukimo laiką.

Bendrovės plėtra Baltijos jūroje taip pat apima naujo maršruto tarp Nineshamno (Švedija) ir Hanko (Suomija) atidarymą 2022 m. vasarį. Naująjį maršrutą palankiai įvertino klientai, nes auga krovinių vežimo apimtys, be to, daugėja keliaujančiųjų automobiliais.

Norviko uostas Nineshamne, esantis į pietus nuo Stokholmo, neseniai buvo renovuotas, pagerinta infrastruktūra ir kiti svarbūs parametrai, padedantys „Stena Line“ vykdyti keliones tiek į Latviją, tiek ir į Suomiją.

Per 2022 m. bendrovė pristatė du visiškai naujus keltus „E-Flexer“: „Stena Estelle“ ir „Stena Ebba“, kurie kursuoja populiarėjančiame maršrute tarp Karlskrunos (Švedija) ir Gdynės (Lenkija). Karlskrunos Verko uostas neseniai buvo atnaujintas, o Gdynės uoste pernai atidarytas visiškai naujas terminalas.

Teisės į keltų terminalo veiklą įsigijimas turi būti patvirtintas valdžios institucijų, kad būtų laikomasi konkurencijos reikalavimų. Komercinės susitarimo detalės neatskleidžiamos.

Apie „Stena Line“:

„Stena Line“ yra viena iš pirmaujančių keltų kompanijų Europoje, turinti 39 laivus ir 18 maršrutų Šiaurės Europoje, kuri kasmet atlieka 27 000 reisų. „Stena Line“ yra svarbi Europos logistikos tinklo dalis, kurianti naujus intermodalinius krovinių gabenimo sprendimus ir derinanti susisiekimą geležinkeliu, keliais ir jūra. Daug keleivių pervežanti jūra bendrovė taip pat svarbi ir Europos turizmui. Bendrovė priklauso šeimai ir buvo įkurta 1962 m., o jos pagrindinė būstinė yra Geteborge (Švedija). Bendrovėje „Stena Line“ dirba 5900 darbuotojų ir jos metinė apyvarta siekia 17,6 mlrd. Švedijos kronų.

Kontaktinis asmuo
Stena Line Press Office
+46 (0)31 85 85 32
https://www.stenaline.com/media/media-contacts/
press@stenaline.com
Kategorijos
Transportas, Turizmas
Siunčiama žiniasklaidai el.paštu
Publikuoti Estijoje
Publikuoti Latvijoje (LETA)
Publikuoti Lietuvoje

Parašykite komentarą