Nekilnojamas Turtas

Statybos teisė ir statinių legalizavimo principai

Šiandien taip paprastai pasistatyti gyvenamojo namo ar žemės ūkio statinio nepavyks. Viską reikia daryti legaliai ir teisėtai. Statybos teisė reikalauja tam tikrų pastangų bei dokumentų paruošimo. Tam reikia parengti statybos projektą ir iš savivaldybės gauti naujo statinio statybą patvirtinantį dokumentą. Jei šių veiksmų nepaisoma, naujas statybų objektas yra laikomas savavališka statyba.

Jei gyventojas naujojo objekto statybai neturi statybos leidimo ir projekto, tai yra laikoma savavališka statyba. Tai taip pat aktualu ir tiems, kurie projekte numatytoje vietoje užsiima statyba, nesilaikant nurodytų reikalavimų ir įsipareigojimų. Tokių statybų įteisinimas yra galimas tik tuomet, kai objektas savo paskirtimi ir konstrukcija nepažeidžia galiojančių naujų statinių statybos reikalavimų, aplinkosaugos taisyklių ir kitų saugomų teritorijų reikalavimų. Priešingu atveju – statybą leidžiantys dokumentai gyventojui negali būti išduoti, o statybos objektą bus privaloma nugriauti.

Kad nereikėtų gailėtis padaryta klaida, pirmiausia derėtų pasirūpinti tinkamu statybos projektu. Šiuo tikslu derėtų kreiptis į savo miesto ar rajono savivaldybės administraciją. Tik šioje įstaigoje Jums gali išduoti tinkamą statybos leidimą, tereikės pateikti projekto ir sklypo nuosavybę patvirtinančius dokumentus. Statybų legalizavimas bus patvirtintas, kai administracija patvirtins projekte nurodyto statinio autentiškumą ir jo tinkamumą statybai. Tačiau prieš pateikiant prašymą statybą leidžiančiam dokumentui įsigyti, būtina tinkamai pasirūpinti savo statinio, rekonstrukcijos ar atnaujinimo darbų projektu.

Statybos teisė nėra įgyjama lengvai, tam įprastai reikia skirti daug laiko ir išlaidų. Projektuojant būtina atsižvelgti į būsimojo statinio vietą, galimus taršos šaltinius, komunikacijos priemones, pagalbinės įrangos diegimą ir montavimą. Tai padės ne tik išvengti įvairių rizikų, bet ir netinkamos vietos naujo objekto statybai pasirinkimo. Taip pat padidinsite savo tikimybę gauti statybos leidimą iš savivaldybės. Statybos įteisinimas bus vienu žingsniu arčiau, kai tinkamai apgalvosite ir įvertinsite statybos galimybes, rizikas ir infrastruktūras.

Taigi, šiandien naujo pastato ar ūkinio statinio statyba nėra tokia paprasta. Tam reikia skirti daug laiko, pastangų ir lėšų. Statybos teisė įgyjama tik tuomet, kai pateikiamas tvarkingas, tinkamai parengtas ir su teritorija suderintas statybos projektas ir tai patvirtinantis statybos leidimas. Viską reikia daryti tinkamai.

Parašykite komentarą