Išliekant aukštoms daugiabučių namų realizacijos apimtims ir naujos statybos butų paklausai, LKU kredito unijų grupei priklausanti Širvintų kredito unija kartu su visą grupę prižiūrinčia Lietuvos centrine kredito unija (LCKU) susitarė dėl UAB „A plius linija“ vystomo projekto – modernaus daugiabučių namų kvartalo statybų sostinėje – finansavimo.
Dėmesys gamtos ir naujųjų technologijų dermei
Daugiabučių namų kvartalo „Naujosios Santariškės“ I-ojo etapo statyboms Širvintų kredito unija drauge su LCKU iš viso skiria 2,5 mln. eurų. Naujutėlis kvartalas statomas Vilniuje nekilnojamojo turto vystytojų UAB „A plius linija“, šioje srityje veikiančių jau ilgiau nei septynerius metus.
UAB „A plius linija“ bendraturtis Algimantas Uždavinys sako, kad bendrovės veikloje stengiamasi žengti koja kojon su naujosiomis technologijomis bei skiriamas papildomas dėmesys augalijai, kuri neretai yra taip išsiilgta miestietiško gyvenimo būdo nualintų akių:
„Naujajame kvartale šiuo metu jau baigiami įrengti devyni keturaukščiai A++ energinio naudingumo klasės daugiabučiai gyvenamieji namai. Tam, kad būtų patenkinti būsimų gyventojų privatumo ir žaliųjų zonų poreikiai, tarp atskirų namų nuspręsta išlaikyti atitinkamus atstumus, o visas kvartalas, kuriame iš viso ketinama pasodinti per 700 didelių medžių, suprojektuotas „alėjų principu“.
Skirdami papildomą dėmesį aplinką tausojantiems sprendimams ir atsinaujinantiems energijos šaltiniams, ant kiekvieno daugiabučio namo stogo įrengiame saulės fotovoltines elektrines, kurių gaminama energija naudojama bendroms namų reikmėms“, – apie įgyvendinamą projektą pasakoja UAB „A plius linija“ bendraturtis Algimantas Uždavinys.
A. Uždavinys taip pat detalizuoja, kad projekto idėjos gimsta tiek iš praktinių situacijų, tiek iš klientų atsiliepimų ir lūkesčių. Tuo remiantis buvo prieita prie išvados, kad į dalinę apdailą reikalinga įtraukti kondicionavimo sistemą, skirti papildomą dėmesį laiptinių apdailai bei garso izoliacijai jose. Užbaigus projektą, kvartale „Naujosios Santariškės“ stūksos 23 nauji daugiabučiai gyvenamieji namai, kuriuose – net 345 butai.
Kredito unijos – lankstesnės finansų partnerės
Smulkusis ir vidutinis verslas Lietuvoje dominuoja, taikosi prie nuolat kintančių rinkos sąlygų ir stiprina šalies ekonomiką. Tokiems verslams dažnai papildomos lėšos yra kone gyvybiškai reikalingos tam, kad būtų užtikrinta sklandi veikla ir nuosekliai didinamas verslo pelningumas. Vis dėlto, gauti papildomų lėšų iš didžiųjų finansų rinkos dalyvių – kuo toliau, tuo labiau sudėtinga.
Lietuvos banko vykdytos apklausos duomenimis, 2019 m. mažų įmonių grupėje buvo atmesta net 61 proc. paskolų paraiškų, statybų sektoriuje – iki 53 proc., o vidutinių verslo įmonių grupėje – 29 proc. Pačių įmonių teigimu, finansų įstaigos savo neigiamų sprendimų dažnai nemotyvuoja arba prisidengia prasta įmonės finansine būkle bei bendra ekonomine padėtimi. Dėl to vis dažniau jauno ar vidutinio verslo apibrėžimą atitinkančios bendrovės gręžiasi į alternatyvius finansavimo šaltinius.
A. Uždavinys sutinka, kad norint gauti verslo kreditą, vien gerų idėjų nepakanka: „Mūsų įmonė nėra stambus ar ilgametis žaidėjas nekilnojamojo turto vystytojų rinkoje, todėl bankai į mus vis dar žvelgia atsargiai. Tuo tarpu į Širvintų kredito uniją kreipėmės vadovaudamiesi gautomis rekomendacijomis apie kredito unijas, kaip lankstesnes finansų partneres.“
Glaudus bendradarbiavimas su verslu
Širvintų kredito unija – viena iš 45 kredito unijų priklausančių LKU grupei, glaudžiai bendradarbiaujančiai su šalies verslo sektoriumi. Kredito unijų pelnas lieka bendruomenėje, todėl jos gali palankesnėmis sąlygomis teikti paslaugas smulkiems ir vidutiniams verslams. Vien per pastaruosius metus suteikta beveik 800 paskolų smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurių bendra suma – 52 mln. Eur.
Širvintų kredito unijos administracijos vadovės ir valdybos pirmininkės Gintarės Subačiūtės teigimu, smulkiojo ir vidutinio verslo šalies regionuose finansavimas – svarbus ir reikšmingas, nes tokiu būdu prisidedama prie žmonių užimtumo didinimo ir lėtesnės emigracijos. „Nemaža dalis klientų grįžta į Širvintų kredito uniją. Ypač jaunos įmonės, kurios jau buvo gavusios finansavimą verslo pradžiai, o paaugusios susiduria su naujų investicijų poreikiu“, – sako G. Subačiūtė.
„LKU grupės kredito unijos yra lietuviško kapitalo finansinių paslaugų įstaigos. Dažnai mūsų klientai – nedidelės, neseniai įkurtos įmonės, verslai, kurie neretai veikia šalies regionuose. Esame pasirengę išklausyti, ieškoti kompromiso ir tokiu būdu prisidėti prie įdomių, potencialių, kartais net ir nestandartinių projektų.
Galime pasiūlyti kreditus tiek besikuriantiems, tiek jau esamiems verslams. Verslo klientai kreipiasi į mūsų kredito unijas dėl investicinių kreditų, lėšų apyvartiniam kapitalui, kreditų verslo plėtrai ir efektyvinimui“, – komentuoja LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas.
Taip pat klientai neretai susidomi verslumo ir savarankiško užimtumo skatinimo paskola, kuri teikiama pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020“. Pagal ją nuo 2014-ųjų jau sudaryta 1050 sutarčių už beveik 21 mln. Eur.
Daugiau informacijos apie LKU kredito unijų grupę ir teikiamas paslaugas verslui – interneto svetainėje www.lku.lt.
Pranešimą paskelbė: Simona Ramanauskaitė, Lietuvos centrinė kredito unija