Verslas

„Nordcurrent” žaidimų studija atrado dar vieną būdą, kaip toliau rinkti lėšas ukrainiečiams

Didžiausia ir seniausia vaizdo žaidimų studija Lietuvoje „Nordcurrent“ surinko 21,8 tūkst. eurų iš pardavimų „Pocket Styler“ žaidime, kuriuos skirs Charkivo srityje įsikūrusiems vaikų globos namams. Suma surinkta, išleidus specialią drabužių kolekciją pavadinimu „Ukrainos laisvė“, išsiskiriančia ukrainietiška spalvų simbolika.

Ukrainos laisvei skirta drabužių kolekcija

Einant penktam karo mėnesiui Ukrainoje, verslas ir toliau stengiasi ieškoti įvairių būdų, kaip remti ukrainiečius. Lietuviška žaidimų studija “Nordcurrent” ne išimtis – savo kurtame žaidime “Pocket Styler” išleido naują virtualių drabužių kolekciją, kurių stilius ir spalvos atspindi Ukrainos kovos už laisvę simboliką ir meilę tėvynei.

„Žaidimą „Pocket Styler“ išleidome pernai. Jo esmė – iš žaidime duotų drabužių kurti skirtingus mados derinius ir taip varžytis su kitais žaidėjais iš viso pasaulio. Idėja sukurti Ukrainos laisvei skirtą drabužių kolekciją „Ukrainos Laisvė“ kilo labai natūraliai.

Du kartus per mėnesį žaidime išleidžiame naujus drabužius, tad liepą nusprendėme kolekciją skirti būtent ukrainiečių palaikymui. Tuomet supratome, jog negalime išleisti šios kolekcijos be tam tikros grąžos Ukrainai. Įmonės viduje nutarėme – visos lėšos, gautos už pirkinius programėlėje pirmą kolekcijos „Ukrainos Laisvė“ išleidimo dieną (įsigyjant virtualius žaidimo pinigus), bus skiriamos organizacijai, tiesiogiai padedančiai nukentėjusiems nuo karo“, – sako „Nordcurrent“ direktorė Viktorija Trofimova.

Pasak jos, drabužių kolekcija „Ukrainos Laisvė“ 13 mln. parsisiuntimų turinčiame žaidime pasirodė liepos 11 d. ir pritraukė didelį žaidžiančiųjų dėmesį. Per parą nuo kolekcijos „Pocket Styler“ žaidime išleidimo buvo surinkta 21,8 tūkst. eurų.

Lėšas skirs vaikų globos namams

„Nordcurrent“ direktorė pasakoja, kad surinktus pinigus buvo nuspręsta skirti vienai organizacijai.

„Svarstėme, kam tikslingiausia būtų skirti surinktas lėšas, kad jos greitai pasiektų stokojančius. Gavę rekomendacijas iš pačių ukrainiečių, pasirinkome vaikų globos namus „Žaliasis gojus“ Charkivo srityje“, – sako V. Trofimova.

Vaikų globos namų direktorius Igor Titarenko pabrėžė, jog iki karo čia buvo globojami 110 Dauno sindromu ar cerebriniu paralyžiumi sergantys vaikai.

„Prasidėjus karui, dauguma vaikų buvo pervežti į vakarų Ukrainą. Tačiau šiuo metu vis dar globojami 5 mažyliai, turinys sunkią neuroninę patologiją. Taip pat, iš karo zonos pervežti 6-erių metų neturintys 26 mažamečiai. Šiems vaikams dabar reikalingiausia psichologinė ir medicininė reabilitacija, jog būtų išvengta kitokių psichologinių traumų ateityje“, – pasakoja Igor Titarenko.

Pasak direktoriaus, šiuo metu vaikų namų globotiniams trūksta elementarių dalykų – maisto, vaistų bei medicininės įrangos, tad paaukotos lėšos bus tikslingai naudojamos būtiniausioms išlaidoms padengti.

Nordcurrent nuo pirmos karo dienos rūpinosi ir savo darbuotojų iš Ukrainos transportavimu bei apgyvendinimu Lietuvoje. Buvo suorganizuoti du autobusai, kuriais atvyko 39 žmonės.

Vaizdo žaidimų kūrybos ir leidybos įmonė „Nordcurrent“ yra didžiausia ir seniausia studija Lietuvoje, veiklą pradėjusi dar 2002 metais. Vilniuje, Dniepro, Odesos bei Varšuvos miestuose dirba daugiau nei 250 darbuotojų. Pasaulinius žaidimus kurianti įmonė iš viso yra sukūrusi bei išleidusi jau daugiau nei 50 žaidimų įvairioms platformoms. Favoritais tapusių „Cooking Fever“, „Murder in the Alps“, „Pocket Styler“, „Happy Clinic“ ir kitų žaidimų atsisiuntimai viršija 500 mln. kartų.

Parašykite komentarą