Sportas

Sostinėje bus moderniai rekonstruotas Mykolo Biržiškos gimnazijos sporto aikštynas 

Šiandien sostinės Taryba pritarė Mykolo Biržiškos gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimui. Prie gimnazijos planuojama įrengti pilnų matmenų 65×108 metrų dydžio dirbtinės dangos futbolo aikštę, kurioje sportuotų beveik 800 mokyklos moksleivių, o vilniečiai turės dar vieną erdvę aktyviam laisvalaikiui ir sveikatinimui. Iki šių metų rudens planuojama parengti techninį projektą, o kitąmet pradėti ir sporto aikštyno atnaujinimo darbus.  

„Per šią kadenciją ketiname atnaujinti 40 prie ugdymo įstaigų esančių sporto aikštynų. Šiemet planuojame iš esmės atnaujinti 12 stadionų. Šiems darbams planuojame skirti beveik 4 mln. eurų. Gegužę bus baigti atnaujinti Ąžuolyno, Taikos, P. Vileišio ir J. Lelevelio ugdymo įstaigų aikštynai“, – sako mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Iki šiol nenaudojamame sklype prie Mykolo Biržiškos gimnazijos bus įrengta futbolo standartus atitinkanti 65×108 metrų dydžio dirbtinės dangos futbolo aikštė. Ši aikštė bus pirmoji Vilniuje turinti šildomą dangą: tai leis sudaryti patrauklesnes sąlygas treniruotis ir šaltuoju metu laiku. Šiuo metu gimnazijos moksleiviai naudojasi keliskart mažesniu sporto aikštynu, kurį taip pat planuojama atnaujinti. Sutvarkytame aikštyne galės sportuoti ne tik gimnazijos auklėtiniai, čia galės vykti vaikų ir mėgėjų futbolo treniruotės.

Bus teikiama paraiška lėšoms iš Valstybės investicijų programos gauti. Skaičiuojama, kad aikštyno atnaujinimui prireiks apie 2 mln. eurų, pusę projektui reikiamų lėšų tikimasi gauti iš minėtos programos. Iki šių metų rudens planuojama parengti techninį projektą, o kitąmet pradėti ir sporto aikštyno atnaujinimo darbus. 

Vilniaus savivaldybė savo ir VIP lėšomis įrengė jau ne vieną objektą: baigiamas Pilaitės gimnazijos aikštynas, baigiamieji darbai vyksta Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijoje. 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt  

Pranešimą paskelbė: Neringa Kolkaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą