Verslas

Socialinio verslo ir inovacijų forumas „Paspartinkime socialinio verslo plėtrą krizės metu!“

Šių metų gegužės 5 d., penktadienį, nuo 10:00 iki 17:30 val. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje (I Seimo rūmai, 3 a., Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks Socialinio verslo ir inovacijų forumas „Paspartinkime socialinio verslo plėtrą krizės metu!“

LISVA vadovė Viktorija Bražiūnaitė pastebi, kad daugelis visuomenės ir aplinkos iššūkių, su kuriais susiduriame, tik stiprės, o socialinis verslas siūlo vertingus sprendimus: „Šių metų „Socialinio verslo ir inovacijų forumas“ vėl kviečia socialinio verslo ekosistemos lyderius atviram dialogui su politikais, kurio metu pagerbsime socialinių verslininkų ir novatorių pasiekimus bei jų kuriamus vertingus pokyčius mums“. Pasak asociacijos vadovės, forume bus keliami ir nepatogūs klausimai, kodėl iki šiol vis dar neturime įstatymu apsibrėžtos socialinio verslo sąvokos bei kriterijų ir kaip tai kenkia sektoriaus plėtrai.

Forumą jau antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA) kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetu, bendradarbiaudami su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Inovacijų agentūra, Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, ESF+ „Socialinės inovacijos+“ iniciatyva, organizacija „Social Economy Ukraine“, Parlamentiniu demokratijos forumu, Kanados ambasada, Europos socialinės integracijos tinklu, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Raulio Valenbergo žmogaus teisių centro Kanadoje, viešoji įstaiga “Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija” bei kitais partneriais. Renginį globoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija ministrė Aušrinė Armonaitė.

Forumo programoje numatyti Europos Komisijos narių pasisakymai, forume kalbės Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius. Forumo dalyvius pasveikins Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Socialinio verslo praktikai ir inovatoriai iš Lietuvos ir užsienio šalių renginyje pristatys savo vertingą patirtį ir pasiekimus, kurie sprendžia visuomenei ir mus supančiai aplinkai kylančius iššūkius.

Pirmosios sesijos pranešėjai pasidalins įžvalgomis, kokių veiksmų turi imtis mūsų atstovaujamos institucijos ir organizacijos bei kokių reikia sąlygų norint sukurti klestinčio socialinio verslo ekosistemą.

Antrojoje sesijoje bus pristatomos socialinės inovacijos, kaip būdas spręsti ES šalių šiuolaikinės visuomenės iššūkius. Būtent dėl šios svarbios priežasties socialinės inovacijos yra įtrauktos į ES struktūrinių fondų ESF+ programas.

Kaip galime efektyviai panaudoti socialines inovacijas aktyvesnėms, įtraukesnėms, sąmoningesnėms bendruomenėms kurti visoje Europoje? Kokia yra ESF+ socialinių inovacijų + iniciatyvos vizija ir tikslai? Įžvalgomis dalinsis Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato ESF+ skyriaus vadovas bei nacionaliniais lygmenimis ES šalyse veikiantys socialinių inovacijų srities ekspertai iš Portugalijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos.

Forumą užbaigs diskusija, kurioje politikai, Vyriausybės, verslo ir akademinės visuomenės atstovai aptars socialinio verslo sektoriaus plėtros perspektyvas ir svarbą Lietuvos ekonomikai bei sprendžiant visuomenei kylančius iššūkius.

Programa

Transliacija

Pranešimą paskelbė: Auksė Kontrimienė, Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA)

Parašykite komentarą