Įvairenybės

Socialinės akcijos „You give, we give“ metu vaikų dienos centrams surinkta 36 tūkst. eurų

Per 3 mėnesius trukusią degalinių tinklo „Circle K Lietuva“ socialinę akciją „You give, we give“ su brolių Gataveckų margintais puodeliais vaikų dienos centrams surinkta 36 tūkst. eurų.

Akcijos metu žmonės galėjo paaukoti bet kokią sumą degalinių kasose arba prie akcijos prisidėti 10-čia euro centų pirkdami karštą gėrimą specialiame puodelyje. Visa klientų suaukota suma siekia beveik 17,7 tūkst. eurų. o „Circle K Lietuva“, kaip ir buvo įsipareigojusi, šią sumą padvigubino iki 36 tūkst. eurų. Ši suma pasieks „Gelbėkit vaikus“ organizaciją, kuri rūpinasi ir iš Ukrainos nuo karo pabėgusiais vaikais.

„Nors kruvinas karas Ukrainoje vis dar tęsiasi, suprantame, kad negalime be pagalbos palikti ir tų, kurie pabėgo nuo to karo – ypač vaikų. Ukrainiečių vaikams šis karas amžinai įsirėš atmintin, todėl svarbu nors kiek sušvelninti liksiantį psichologinį randą. Be to, su „Gelbėkit vaikus“ bendradarbiaujame jau šeštus metus ir džiaugiamės vis stiprėjančiu ryšiu, – sako „Circle K Lietuva“ generalinis direktorius Skirmantas Mačiukas ir priduria, kad šiemet surinkta suma yra didžiausia per visus akcijos vykdymo metus. – Visgi pagalba Ukrainai ir jos žmonėms nesibaigia – ir toliau kviečiame aukoti degalinių kasose bet kokią sumą, kurią mes padvigubinsime, o visas lėšas ir toliau skirsime „Gelbėkit vaikus“.

Bendrovė taip pat prisidėjo prie „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerto, kurio metu buvo surinkta 418 tūkst. eurų. Nuo 2016 m. organizacijai „Circle K“ pervedė daugiau nei 100 tūkst. eurų – kasmetinė puodelių kampanija padeda surinkti mažiausiai po 30 tūkst. eurų.

Pasak organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovės Rasos Dičpetrienės, nors partnerystė su degalinių tinklu skaičiuoja jau ne vienerius metus, šie – ypatingi.

„Vos prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, stojome į pagalbą nuo baisumų bėgančioms mamoms su vaikais. Be aplinkinių pagalbos ir finansinės paramos to nebūtume sugebėję padaryti. Ir ši parama padės pasirūpinti ne tik vietos vaikais, bet ir mažaisiais ukrainiečiais, lankančiais mūsų dienos centrus. Vaikams būtini ne tik baziniai daiktai, bet ir papildomos pramogos, kurios nors kiek padėtų atitrūkti nuo niūrokos realybės“, – kalba ji.

Vaikai kartais nenori grįžti namo

Vaikų dienos centruose vaikai renkasi paruošti namų darbus, pavalgyti ir paprasčiausiai praleisti laiką ne namie ar kieme. Pasak vieno centro vadovės, dėl sudėtingų sąlygų šeimoje kai kurie vaikai net nenori grįžti namo, todėl dienos centras jiems tampa saugiu prieglobsčiu.

„Jei yra sudėtingos sąlygos namuose, vaikas gyvena mažame socialiniame būste su gausia šeima, tada labai jaučiame, kad tokie vaikai nenori grįžti namo. Pasibaigus centro darbo laikui, jie vis prašo dar valandėlę pasilikti ir pažaisti“, – dalijasi patirtimi „Gelbėkit vaikus“ tinklui priklausančio dienos centro Kaune vadovė Romualda Naučiuvienė.

Pasak jos, pagrindinis vaikų dienos centrų tikslas – užimti vaikus po pamokų, kad jie neleistų laiko gatvėje. Dalis vaikų yra iš socialinės rizikos šeimų, kiti – vaikai iki 14-ikos metų, kuriems būtina priežiūra, tačiau jų tėvų nėra namie.

„Turime tris vaikų dienos centrus – vieną Kauno mieste, Šančiuose, ir du Kauno rajone. Viename centre vidutiniškai turime apie 24 vaikus. Šiuo metu Šančiuose vaikų surenkame daugiau, nes dar turime ir per 20 ukrainiečių vaikų. Padedame vaikams paruošti pamokas, pamaitiname, kai lieka laisvo laiko, būna žaidimai. Atostogų metu organizuojame įvairias išvykas. Vasarą taip pat kasdien vykdome užsiėmimus – tik jie prasideda anksčiau, nes vaikams nereikia eiti į mokyklą“, – apie veiklą vaikų dienos centre pasakoja R. Naučiuvienė.

Visuomenės požiūris keičiasi, bet lėtai

Pasak vaikų dienos centro vadovės, visuomenė ima į dienos centrus lankančius vaikus žiūrėti kitaip, tačiau neigiamas vertinimas yra atėjęs iš seniau, kuomet centrus lankydavo vaikai tik iš socialinės rizikos šeimų.

„Žmonės šiuos vaikus vertindavo atgrasiai. Nepalaikydavo ir nepasidžiaugdavo, kad mes juos kažkur išvedame. Pavyzdžiui, kartą turėjome nemalonų nutikimą baseine. Plaukimo treneris buvo be galo nepatenkintas, kad į baseiną atėjo vaikai iš dienos centro. Tuometinė vadovė jam atkirto, kad jam neturėtų rūpėti, ar tai vaikai iš vargingų, ar turtingų šeimų. Neigiamo požiūrio yra mažiau, bet jis vis dar gajus“, – atkreipia dėmesį R. Naučiuvienė.

Naujasis dienos centro Kaune tikslas – pasirūpinti ir ukrainiečių vaikais. Jų grupė susidarė dėl to, kad daugelis ukrainiečių moterų, vos atvykusios į Lietuvą skubiai ieškojo darbo, tad negali visą dieną būti kartu su savo vaikais.

„Pirminė parama ukrainiečiams vaikams buvo drabužiais ir būtiniausiais daiktais, taip pat kanceliarinėmis priemonėmis, mažiausiems – dar ir žaislais, o vyresniems – kompiuteriais, kuriuos nupirkome už surinktą paramą. Kompiuteriai jiems reikalingi norint palaikyti ryšį su mokyklomis mažiau subombarduotose Ukrainos vietovėse, tuo pačiu jie lanko ir mokyklą Lietuvoje. Kasmet vaikus per vasaros atostogas išvežame į stovyklą prie jūros Šventojoje. Norime tokią pačią išvyką suorganizuoti ir mažiesiems ukrainiečiams, tačiau tam dar reikia papildomos finansinės paramos“, – apie ukrainiečiams reikalingą pagalbą kalba vaikų dienos centro vadovė.

Apie „Circle K Lietuva“:

95-ias degalines Lietuvoje valdanti bendrovė „Circle K“ yra didžiausia pagal pajamas Lietuvos mažmeninės naftos prekybos įmonė. Pagal 2021 metais sumokėtus mokesčius „Circle K“ Lietuvoje užėmė šeštą vietą.  Lietuvos prekės ženklų tvarumo indekse, kurį kasmet vertina švedų tyrimų bednrovė „SB Insight“, „Circle K“ užimą pirmą vietą degalinių kategorijoje.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima“

Parašykite komentarą