Politika ir teisė

Prezidentas priėmė Egipto, Jordanijos ir Botsvanos ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį priėmė Egipto ambasadoriaus Mohamedo Karimo Fouado Sherifo, Jordanijos ambasadoriaus DaifAllaho Alfayezo ir Botsvanos ambasadorės Chandapiwos Ntetos skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas susitikime su Lietuvai akredituotu Egipto ambasadoriumi aptarė dvišalių politinių, ekonominių ir kultūrinių ryšių plėtojimo perspektyvas. Prezidentas išreiškė paramą Europos Sąjungos ir Egipto partnerystei, ypač Egipto vaidmeniui užtikrinant dujų tiekimo diversifikaciją Europos Sąjungai. Susitikime dėmesio skirta Rusijos karui prieš Ukrainą, jo sukeltai globaliai maisto krizei.

Prezidentas su Lietuvai akredituotu Jordanijos ambasadoriumi kalbėjosi apie dvišalių santykių raidą ir jų plėtojimo galimybes, ypatingą dėmesį skiriant ekonominiam ir prekybiniam šalių bendradarbiavimui. Susitikime aptarti Jordanijos santykiai su regiono šalimis, Prezidentas pažymėjo Jordanijos indėlį išlaikant regioninį saugumą ir stabilumą.

Susitikime su Lietuvai akredituota Botsvanos ambasadore aptarti Lietuvos ir Botsvanos dvišaliai santykiai, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo skatinimo perspektyvos, šalių bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose.

Prezidentas padėkojo naujai akredituotiems ambasadoriams už jų šalių paramą Jungtinių Tautų rezoliucijai, smerkiančiai Rusijos agresiją Ukrainoje.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą