Įvairenybės

Sniego bus, arba ne: kokios šventės bus rytoj?

Ar pastebėjote kovo pradžioje parskridusius pirmuosius gandrus, nors jų sugrįžtuves pagal kalendorių  minėsime tik kovo 25 d.? Ar švęsime baltas Kalėdas, o per Užgavėnes tikrai varysime žiemą iš kiemo? Apie tai ir daug daugiau kalbėsime kovo 20 d., 14 val. MO muziejuje, Aplinkos ministerijos rengiamoje diskusijoje Pasaulinei Žemės dienai pažymėti „Sniego bus arba ne: kokios šventės bus rytoj?“.

„Tik vaikystėje prisimenu, kad gamtinės šventės atitikdavo realią situaciją. Bet dabar viskas mažiausiai mėnesiu pasislinkę. Ir jau keletą metų visiems pasakoju, kad vasaris yra pirmasis pavasario mėnuo. Todėl apie šventes, kalendorius, mūsų įtaką klimatui, bei  aplinkai bus labai įdomu padiskutuoti“ – sako diskusiją vesiantis ornitologas, gamtos fotografas, knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ autorius ir aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis.

Mūsų klimatas keičiasi. Apie tai girdime dažnai, tačiau sakome, kad ir anksčiau orai buvo nepastovūs, ne visos žiemos buvo šaltos ir su daug sniego. Kartu su diskusijos dalyviais, klimato kaitos analitiku Dr. Justinu Kilpiu, gamtos entuziastu, „Golden Parazyth“ grupės vokalistu Giedriumi Širka ir eko verslininke, tvarios gyvensenos entuziaste Laura Prievelyte Jukne, pabandysime išsiaiškinti, ar gamta vis dar gyvena pagal tą patį kalendorių, kaip ir mes ir ar rytoj galėsime šventes švęsti taip, kaip šiandien.

Šią Pasaulinę Žemės dieną pasinaudokime paskutine galimybe pamatyti MO muziejuje eksponuojamą fotografijų parodą „Permainų šventė“ ir kartu pasvarstykime, ar ilgai Lietuvoje turėsime sniego bei kokios mums įprastos šventės bus rytoj.

Dalyvavimas diskusijoje nemokamas. Norintys aplankyti parodą, bilietus gali įsigyti muziejaus kasoje.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą