Verslas

Smulkaus verslo interesai Lietuvoje nėra ginami, galimai pažeidžiant ES teisę

Su apgailestavimu stebime, kad LR Konkurencijos taryba, vadovaudamasi poįstatyminiu aktu, kurį pati LR Konkurencijos taryba ir patvirtino, atmetė mūsų prašymą ištirti, ar mažmeninės prekybos bendrovė UAB „Lidl Lietuva“ nepažeidė Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo.

Minėtas įstatymas įgyvendina Europos Sąjungos teisę, 2019 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2019/633 dėl įmonių vienų kitoms taikomos nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje.

Mažmeninės prekybos įmonė pateikė mūsų bendrovei užsakymą patiekti 136.000 kg druskos, tačiau, kai produkciją atvežėme į Lietuvą, mažmeninės prekybos įmonės atstovė pareiškė, kad atsisako priimti visą užsakytą produkcijos kiekį ir teiks atskirus pavienius užsakymus pagal bendrovės poreikį. Tokiu atveju, produkcijos kiekis ir pristatymo dažnumas yra tik pačios mažmeninės prekybos įmonės teisė nuspręsti ir yra neapibrėžti bei nežinomi tiekėjui. Pažymėtina, kad prekių tiekimo sutartis buvo sudaryta ir prekių kaina buvo užfiksuota konkrečiam laiko periodui, tačiau tuo periodu mažmeninės prekybos įmonė nepateikė nė vieno užsakymo „pagal poreikį“.

Mūsų bendrovė kreipėsi į LR Konkurencijos tarybą su prašymu ištirti, ar nebuvo pažeistas aukščiau minėtas įstatymas. LR Konkurencijos taryba tokią mažmeninės prekybos tinklo veiklą kvalifikavo kaip įprastą verslo praktiką.

Apgailestaujame, kad LR Konkurencijos taryba kvalifikavo šią situaciją ginču net nepradėjusi tyrimo. Tokiu būdu toleruojama situacija, kad europinė teisė galimai nėra įgyvendinama, o gal net yra pažeidžiama – teigia UAB „Representus“ atstovas Juozas Pankevičius.

Tikimės, kad institucijos, atsakingos už efektyvų europinės teisės įgyvendinimą imsis visų teisinių priemonių užtikrinti, kad bent minimalus teikėjų teisių bei teisėtų interesų apgynimas bus įmanomas Lietuvoje.

UAB „Representus“ informacija

Pranešimą paskelbė: Juozas Pankevičius, UAB Representus

Parašykite komentarą