Sveikata

Sklandžiai vakcinacijai būtina automatizacija ir organizuoti veiksmai

Trečioji Covid-19 vakcinos partija jau pasiekė Lietuvą. Ja bus tęsiamas prioritetinių grupių skiepijimas. Nors daugelį vakcinos tiekimo klausimų dar gaubia nežinomybė, bet gydymo įstaigos jau yra numatę galimus scenarijus ir jų vykdymo planą. Vakcinų laikymo sąlygos, vakcinacijos greitis ir mastas, bet kartu  ir pacientų saugumas ir informavimas –  tai iššūkiai, kuriuos gydymo įstaiga prisiima  įgyvendinti pasitelkdama įvairius sprendimus.  

Jau netrukus gydymo centrai pradės vakcinuoti ir pažeidžiamiausias asmenų grupės, kurių rizika užsikrėsti Covid-19 virusu yra didžiausia. Klaipėdos mieste esanti VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centras“ yra pasiruošę skiepyti ne tik medicinos darbuotojus, slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigų pacientus, bet ir pradėti masinę kitų rizikos grupių vakcinaciją. Tačiau tam reikalingas ypatingas pasiruošimas, kuris leistų kuo sklandžiau paskiepyti kuo daugiau asmenų.

Anot šiame centre dirbančio vyr. gydytojo pavaduotojo, šeimos gydytojo Gedimino Dragūno, gydymo įstaiga jau planuoja “BioNTech – Pfizer“ vakcinaciją ir proceso valdymą. 

Minėta gydymo įstaiga per 5 paras turės paskiepyti bent 975 asmenų, todėl organizaciniai procesai turi būti gerai apgalvoti ir sklandžiai suderinti.

„Norėdami kokybiškai koordinuoti masinės vakcinacijos eigą, turėjome atidžiai peržiūrėti visą skiepijimo procesą: perskirstyti personalą, suplanuoti pacientų judėjimą gydymo įstaigoje, įrengti pacientų stebėjimo zonas po skiepijimo. Taip pat su mūsų naudojamos informacinės sistemos Foxus kūrėjais automatizavome vakcinacijai atlikti reikalingų medicininių dokumentų pildymą. Tai padės per trumpesnį gydymo įstaigoje laiką saugiai pasiskiepyti daugiau pacientų. ” – teigia G. Dragūnas.

Vakcinaciją sudaro trys pagrindiniai etapai: pacientų informavimas, vizitas gydymo įstaigoje (dokumentacijos pildymas ir vakcinacija) bei alerginių reakcijų fiksavimas ir pacientų stebėjimas.

Labai svarbu, kad  būtų teisingai atrinkti ir informuoti visi asmenys, esantys rizikos grupėse. Atrinkti pacientai gaus priminimą apie jiems paskirtą konkretų vakcinacijos laiką ir turės galimybę automatiškai patvirtinti ar atmesti vizitą. Tokiu būdu bus taupomas laikas ir resursai, nes nereikės visiems pacientams skambinti ir priminti apie vizitą. Tai padės sklandžiau reguliuoti  pacientų srautus, planuoti gydymo patalpų užimtumą.

Kitas svarbus, laiką taupantis etapas yra būtinosios medicininės dokumentacijos pildymo automatizavimas. “Pacientui atvykus į gydymo įstaigą paskirtu laiku, jau turėsime privalomas iš dalies užpildytas medicinines vakcinacijos formas, kurias medicinos personalas turės tik patvirtinti.” – teigia vyr. gydytojo pavaduotojas.

Taip pat yra numatomas  palengvinimas pildant paciento standartizuotą klausimyną, kurį sudarys klausimai apie turimas alergines reakcijas, paciento savijautą.

VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centro“ personalo negąsdina vakcinacijos procesas, nes daug mechaninio darbo pildant dokumentus jau yra automatizuota. Vyr. gydytojo pavaduotojas teigia, kad inovacijas, kurios palengvina darbo organziavimo procesą, centre diegiamos yra jau nevienerius metus. Viena iš jų, planšetinis pacientų sutikimų pasirašymas, kuris leis paciento sutikimo formą turėti elektroniniame formate ir sumažinti dokumentų pasimetimo riziką.  

“Nors susiduriame su nemažais iššūkiais, tačiau šis periodas tikrai svarbus proveržis medicinos srityje. Tikiu, kad atliekant vakcinaciją sugebėsime įveikti šį virusą ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.” – apie prasidedančią vakcinaciją kalba vyr. gydytojo pavaduotojas Gediminas Dragūnas.

Pranešimą paskelbė: Akvilė Masiulytė, SoftDent

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą