Verslas

Per metus prekybos tinklas „Iki“ į plėtrą ir atnaujinimą investavo beveik 18 mln. eur

2020 metus prekybos tinklas „Iki“ baigė turėdamas 227 parduotuves ir net 5,9 tūkst. darbuotojų. Nors metai buvo dinamiški ir pilni neapibrėžtumo, o pandemija sutrikdė antro didžiausio prekybos tinklo Lietuvoje „Iki“ plėtros ir atnaujinimo planus – vis dėlto jiems įgyvendinti buvo skirta beveik 18 milijonų eurų. Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinė direktorė, sako, kad 2021-aisiais numatyta dar daugiau projektų.

Prioritetų peržiūra

„2020 metais buvome išsikėlę du pagrindinius tikslus – plėsti naujų parduotuvių sąrašą ir modernizuoti jau turimas parduotuves. Dėl pandemijos veiklos prioritetai, žinoma, pasikeitė – svarbiausia veiklos užduotimi neabejotinai tapo darbuotojų ir lankytojų saugumas bei veiklos stabilumas. Tačiau džiaugiamės, kad metus baigėme įgyvendinę dalį plėtros ir atsinaujinimo tikslų bei sukūrę maksimaliai saugią aplinką mūsų tinklo parduotuvėse“, – teigia N. Kvietkauskaitė.

2020 m. Lietuvoje buvo atidarytos dvi visiškai naujos „Iki“ parduotuvės, į kurių įrengimą investuota apie 1,1 mln. eurų. Sostinės Ulonų g. sausį veikti pradėjo 327 kv. m parduotuvė, o lapkritį Šiauliuose – net 1100 kv. m ploto parduotuvė. Taip pat pagal naujausius standartus per metus buvo atnaujinta beveik kas dešimta šalyje veikianti „Iki“ parduotuvė. Iš viso 20 jų atnaujinimui „Iki“ skyrė 16,7 mln. eurų.

Prekybos tinklo vadovė džiaugiasi šalies bendruomenių aktyvumu, kurios teikia pasiūlymus, aktyviai dalyvauja pristatant ir svarstant projektus. Tai padeda naujai atidaromas parduotuves dar labiau pritaikyti prie konkrečių bendruomenių poreikių ir atidaryti jas ten, kur jos yra tikrai reikalingos ir laukiamos. Tokį atvejį puikiai iliustruoja ką tik atidaryta „Iki“ parduotuvė sostinės Žemųjų Panerių rajone, kur beveik 6 tūkst. rajono gyventojų modernios apsipirkimo vietos laukė jau ilgą laiką.

Technologinės lyderystės susigrąžinimas

„Nuo pat veiklos pradžios Lietuvoje „Iki“ buvo naujoves ir pokyčius nešęs prekybos tinklas, todėl siekiame aktyvinti technologinę pažangą mūsų parduotuvėse, dėl kurios buvome vertinami ne vienerius metus“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Pavyzdžiui, vien į savitarnos kasų įrengimą – 2020 m. investicijos siekė 1,5 mln. eurų. Iš viso prekybos tinklo parduotuvėse metų pabaigoje jau veikia 281 savitarnos kasa, iš jų net 131 įrengta šiemet. Kitais metais į savitarnos kasų plėtrą planuojama investuoti du kartus daugiau – apie 3 mln. eurų.

Pasak prekybos tinklo vadovės, technologinė pažanga neabejotinai padeda siekti ir tvarumo tikslų „Iki“ tinkle. Prekybos tinklas dar 2016 m. pradėjo pereiti prie žaliosios elektros energijos naudojimo ir nuolat didino jos kiekį bendrame suvartojamos elektros kiekyje. Šiuo metu žalioji energija sudaro net 90 proc. visos prekybos tinklo sunaudojamos energijos. Tai bendrovei leido savo išsikeltus aplinkosauginius tikslus įgyvendinti gerokai anksčiau ir siekti dar ambicingesnių naujų.

Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą