Studijos

Skelbiamas Kultūros paso paraiškų priėmimas

Skelbiamas kvietimas, skirtas kultūros ir meno įstaigoms, organizacijoms, kūrėjams bei kultūros edukatoriams, teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Kvietimo paraiškos, užpildytos naujoje Kultūrinės edukacijos sistemoje, bus priimamos iki gruodžio 13 d. imtinai. Kvietimo sąlygas rasite čia.

Nauja kultūrinės edukacijos sistema užtikrins didesnį Kultūros paso paslaugų teikimo skaidrumą, duomenų prieinamumą esamuoju laiku, sumažins administracinę naštą tiek mokytojams, tiek kultūrinės edukacijos paslaugų teikėjams. Numatoma, kad sistema naudosis 400 tūkst. mokytojų, mokyklų administracijų atstovų, mokinių ir kūrėjų.

Kultūros paso priemonė buvo pradėta įgyvendinti nuo 2018 metų rudens pasiūlius apie 400 kultūros ir meno edukacijų pradinių klasių mokiniams. Šiuo metu Kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro apie 3800 edukacijų.

Kultūros pasas – tai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos administruojama ir kartu su Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis įgyvendinama priemonė, leidžianti mokiniams kartu su klase, grupėmis ar individualiai, taip pat mokiniams nuo 16 metų valstybės lėšomis lankytis įvairiausiose kultūros ir meno edukacijose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą