Verslas

Skelbia Nacionalinę galimybių dieną: žymūs šalies žmonės sieks įkvėpti imtis verslo

Vasario 18-ąją jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ skelbia Nacionaline galimybių diena ir kviečia jaunimą, švietimo bendruomenę ir verslo bei valstybės lyderius dalyvauti pirmajame Lietuvoje antreprenerystės festivalyje. Nuotolinis renginys organizuojamas siekiant pradėti platesnę diskusiją apie verslumo ugdymą, taip pat stiprinti antreprenerystės kultūrą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tai diena, kai kalbėsime ne apie problemas, o apie drąsius jų sprendimus. Šią inovatyvią konferenciją  rengiame siekdami įkvėpti gyventojams antreprenerio požiūrio. Festivalio pranešimų metu atskleisime, kaip pastebėti ir kurti galimybes, kaip didelių iššūkių akivaizdoje kūrybiškai pažvelgti į situaciją, atrasti naujas idėjas ir pasiūlyti pokytį kuriančius sprendimus“, – apie renginį pasakoja „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Nacionalinės galimybių dienos programa suskirstyta į tris dalis: pagrindinę, skirtą švietimo bendruomenei, ir papildomas – jaunimui ir verslui bei viešajam sektoriui. Pasak organizatorių, švietimo bendruomenei festivalio pranešėjai atskleis naujovišką, ambicingą ir nestandartinį būdą pažvelgti į ugdymą, o jaunimui sieks suteikti pasitikėjimo atkakliai siekti savo svajonių – net ir sudėtingoje, COVID-19 pandemijos paveiktoje rinkoje.

Pranešimus švietimo bendruomenei vasario 18 d. nuo 10 iki 15 val. organizatoriai kviečia žiūrėti tiesioginėje transliacijoje „Lietuvos Junior Achievement“ „Facebook“ paskyroje, „YouTube“ kanale arba DELFI.TV, o gyvas transliacijas jaunimui nuo 12 iki 14 val. „Lietuvos Junior Achievement“ „Instagram“ paskyroje @jauniejiantrepreneriai. Tiesioginę transliaciją švietimo bendruomenei ves žurnalistė, laidų vedėja Kristina Pocytė, o gyvose transliacijose jaunimui socialinių tinklų influencerius kalbins sportininkė, laidų vedėja Dalia Belickaitė.

Prie Nacionalinės galimybių dienos jungiasi pagrindinį festivalio pranešimą skaitysianti Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir dar dešimtys įkvepiančių pranešėjų. Tarp jų viena įtakingiausių pasaulio futurologių, verslo konsultantė Kristina Dryža, socialinių tinklų žvaigždė, turinio kūrėjas „YouTube“ Paul de Miko, teatro ir operos režisierė, prodiuserė Dalia Ibelhauptaitė, istorijos profesorius Alfredas Bumblauskas, pirmojo lietuviško „vienaragio“ „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdantysis direktorius Mantas Mikuckas ir daugelis kitų.

Pagrindinė renginio transliacija prasidės diskusija „Antreprenerio požiūris: kaip jį ugdyti Lietuvos visuomenėje?“. Joje savo mintimis dalinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, bendrovės „Skubios siuntos“ įkūrėjas, visuomenės veikėjas Vladas Lašas, SEB banko Rytų regiono filialo valdytoja Eglė Dovbyšienė ir „Groa Capital“ valdybos pirmininkas Linas Sabaliauskas. Diskusiją moderuos „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Pokalbyje apie jaunimo verslumo ugdymą taip pat bus pristatyta nauja „Lietuvos Junior Achievement“ išleista knyga „Antreprenerio požiūris“, kurią, Nacionalinės galimybių dienos proga, „Lietuvos Junior Achievement“ dovanoja visoms šalies gimnazijoms, progimnazijoms ir pagrindinėms mokykloms.

Knygos autorius Larry C. Farrell, verslininkas, vienas iškiliausių pasaulyje antreprenerystės tyrėjų ir ugdytojų, knygoje supažindina su antreprenerių savybėmis ir veiklos principais, paprastai bei įtaigiai dėsto verslo ir sėkmingos, pilnatvę teikiančios karjeros kūrimo pagrindus. Knyga gali būti pritaikoma ir kaip verslumo vadovėlis, ir kaip praktinis gidas antreprenerystės keliu žengiančiam ar apie jį dar tik galvojančiam žmogui.

Lietuvišką „Antreprenerio požiūrio“ vertimą papildė ir 16-kos „Junior Achievement“ alumnų Lietuvoje istorijos: Lietuvos banko valdybos nario Mariaus Jurgilo, „BIOK laboratorijos“ vadovės Romualdos Stragienės, inovatyvios internetinio mokymosi platformos „BitDegree“ bendraįkūrėjo ir direktoriaus Danieliaus Stasiulio, Lietuvos nepriklausomos valstybės akto signataro Aleksandro Abišalos ir daug kitų. Prie šios knygos išleidimo prisidėjo keturi rėmėjai: SEB bankas, Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė, „Moody’s“ Lietuvoje ir komunikacijos agentūra „Fabula Rud Pedersen Group“.

Atskirą programą organizatoriai taip pat paruošė iššūkį tapti verslus kuriančių moksleivių mentoriais priėmusiems privataus ir viešojo sektorių darbuotojams. Užsiregistravusieji mentorystei vasario 18-ąją į savo el. pašto dėžutę dovanų gaus išskirtinius visuomenės lyderių pranešimus apie antreprenerystę. Savo įžvalgomis apie antreprenerišką požiūrį, inovacijas, poveikio kūrimą bei verslo ir ne pelno siekiančių organizacijų partnerystę dalinsis „inovacijų evangelistas“, technologijų ir rinkodaros konsultantas Alberto Levy, „Moody’s“ vadovas Lietuvoje Mariano Andrade Gonzalez, bendrovės „Skubios siuntos“ įkūrėjas, visuomenės veikėjas Vladas Lašas ir Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

Daugiau informacijos apie festivalį: http://antrepreneriopoziuris.lt/

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s“ bei strateginiai investuotojai „UPS“ ir „Narbutas“. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Marija Dautartaitė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą